تاریخ انتشارجمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
کد مطلب : ۳۸۵۲۴۷
امام جمعه زیراب گفت: سکوت جوامع بین‌المللی و حقوق بشر در مقابل جنایات اخیر رژیم وحشی و سفاک عربستان سعودی و این شیاطین انسان نما که جمعی از جوانان را به شهادت رساندند، جای بسی تأسف و تاثر دارد.
۰
plusresetminus
سکوت جوامع بین‌المللی در مقابل جنایات رژیم سعودی
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زیراب ضمن گرامیداشت نیمه شعبان، بزرگترین وظایف شیعیان در دوران غیبت را شناخت و معرفت امام زمان(عج) دانست و اظهار کرد:  بزرگترین وظیفه ما در دوران غیبت شناخت و معرفت امام زمان است‌‌.

وی افزود: یکی از راه‌های شناخت امام زمان(عج) در دعا و بیان آن حضرت است، وقتی فرمایش امام را یاد بگیریم و معرفت پیدا کنیم ، شناخت و معرفت به حضرت هم بیشتر خواهد شد.

امام جمعه زیراب با اشاره در پیش بودن سالروز شهادت استاد مطهری خاطرنشان کرد: کتاب‌های شهید مطهری بسیاری از سوالات جوانان را پاسخ داده است که باید ترویج شود و نامیده شدن این روز به نام معلم بسیار زیبا و ارزشمند است.

رضایی افزود: همه اشخاصی که در خدمت رسانی مردم هستند از سفره علم معلمان استفاده کردند و بهره بردند.

وی ضمن محکومیت جنایات رژیم سعودی در به شهادت رساندن جمعی از جوانان ، تصریح کرد : سکوت جوامع بین‌المللی و حقوق بشر در مقابل جنایات اخیر رژیم وحشی و سفاک عربستان سعودی و این شیاطین انسان نما که جمعی از جوانان را به شهادت رساندند، جای بسی تأسف و تاثر دارد.

امام جمعه زیراب افزود: ‌وظیفه همه مسلمانان و انسان‌های آزادی‌خواه این است که در مقابل حکومت خونخوار عربستان بایستند.

رضایی با اشاره به بحث واگذاری‌ها و تذکر رهبر معظم انقلاب و ابراز نگرنی ایشان، گفت: باید با شفاف سازی این مسائل توسط بازرسان، حقوق مردم بازگردانده شود چراکه جامعه تحت‌الشعاع قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بعد خروج آمریکا از برجام ، اتحادیه اروپا به تعهدات عمل نکرد، افزود: با وجود اینکه اردیبهشت سال گذشته آمریکا از برجام خارج شد و اروپا چند روز بعد آن گفت تضمین خواهم داد و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند اتحادیه اروپا باید جوابگو باشد ولی درماه‌های گذشته قدمی برنداشتند اما چرا بعضی از آقایان مسائلی را هنوز مطرح و حرف های وزیر امور خارجه را بیان می‌کنند، کره شمالی از برجام ما درس گرفت ولی شما هنوز متوجه نشدید.

امام جمعه زیراب با اشاره به انتساب سردار سلامی به فرماندهی سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: ضمن تبریک به سردار سلامی بابت منسوب شدن به فرماندهی سپاه پاسداران و تشکر از سردار جعفری که سرمایه ارزشمند هستند از سپاه شهرستان سوادکوه نیز بابت اهدای چند قلم کالا به سیل زدگان شهرستان تشکر ویژه دارم.

رضایی با اشاره به ایجاد دیواره حایل مسیر رودخانه تلار، اظهار کرد: در جلسه ای که استاندار صحبت داشتند ، آقایان یخکشی، واحدی و مصطفوی قول‌هایی بابت ایجاد دیواره حایل در اسرع وقت را دادند که ۶ کیلومتر بر عهده این مدیران کل و بقیه برعهده اداره گاز گفته شده است و درخواست از مردم برای کمک داشتند، ان شاالله مردم هم پای کار هستند و قول ها به زودی اجرایی می شود.

وی در پایان رعایت حقوق برای جبران خسارت سیل را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: در سیل اخیر عده‌ای خسارت‌های داشته‌اند اما باید توجه داشت نباید سوء استفاده ایجاد شود، حتما باید کارشناسان بررسی‌های دقیق داشته باشند و افراد خسارت دیده به حقشان برسند، کسانی که خسارت ندیدند به خسارت دیدگان کمک کنند تا جبران خسارت شود.‌

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما