تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
کد مطلب : ۳۸۵۱۷۲
کارگر گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات، قیمت پیاز طی روز‌های آتی باید با روند کاهشی در بازار روبرو شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،  اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با بیان اینکه بحث کشف قیمت به طور هفتگی در میدان میوه و تره بار صورت می گیرد، اظهار کرد: براساس آخرین رصد‌ها از میدان میوه و تره بار، قیمت میوه‌های نوبرانه با نوساناتی در بازار روبروست و تا زمانیکه به ثبات نرسد، در بحث کشف قیمت لحاظ نمی‌شود.وی قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو پرتقال جنوب ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰، پرتقال خونی شمال ۴ تا ۷ هزار و ۵۰۰، پرتقال رسمی شمال ۴ تا ۶ هزار، پرتقال خونی جنوب ۵ تا ۷ هزار و ۵۰۰، توت فرنگی کرج ۱۶ تا ۲۴ هزار، توت فرنگی جیرفت ۵ تا ۸ هزار، توت فرنگی گرگان ۸ تا ۱۷ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: هم اکنون هر کیلو خیار بوته‌ای با نرخ ۳ تا ۶ هزار، خیار گلخانه ۴ تا ۶ هزار، سیب لبنانی زرد و قرمز ۶ تا ۱۱ هزار، کیوی ۵ تا ۹ هزار، لیموشیرین ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، موز ۱۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰، نارنگی تخم پاکستانی ۶ تا ۱۰ هزار، ملون ۳ تا ۵ هزار، هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و گوجه سبز ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان در میدان عرضه می‌شود.

وی با انتقاد از قیمت کنونی خیار در میدان میوه و تره بار بیان کرد: با توجه به آنکه ۷۰ تا ۸۰ درصد اعضا، خیار درجه یک از میدان خریداری می‌کنند، از این رو با احتساب سود منطقی با نرخ‌های بالایی در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود که اتحادیه نسبت به این نرخ انتقاداتی دارد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی درباره آخرین تحولات بازار پیاز گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات، قیمت پیاز طی روز‌های آتی باید با روند کاهشی در بازار روبرو شود.

وی نرخ هر کیلو پیاز زرد و شیری را ۷ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو سیب زمینی کهنه ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ و سیب زمینی نو ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارگر با بیان اینکه نرخ گوجه فرنگی به قیمت قبلی خود در بازار بازگشته است، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌ای با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود که مغازه داران با احتساب سود منطقی اقدام به عرضه محصول به مصرف کننده می‌کنند.

این مقام مسئول جو روانی بازار صادرات را دلیل اصلی افزایش قیمت گوجه فرنگی طی هفته‌های اخیر در بازار اعلام کرد.

وی قیمت هر کیلو لیموترش میناب را ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هر کیلو نارنج با نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، باقالی سبز یک هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰، بادمجان قلمی ۳ تا ۵ هزار، بادمجان گلخانه ۵ تا ۷ هزار، ریواس ۵ تا ۹ هزار، فلفل تند ریز ۵ تا ۸ هزار، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۷ هزار، سیر خشک ۱۰ تا ۱۵ هزار، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، کلم بروکلی ۸ تا ۱۱ هزار، کنگر ۴ تا ۸ هزار، لوبیا سبز ۸ تا ۱۱ هزار، نخود سبز ۴ تا ۶ هزار و هویج ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

کارگر نرخ هر کیلو سبزی جور را (پلو، آش، قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن را ۲ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط مساعد بارندگی، امسال کمبودی در عرضه میوه‌های سردرختی نخواهیم داشت و همواره امیدواریم سرمازدگی‌های اخیر تاثیری در میزان تولید نگذارد. 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما