تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۸۵۱۳۴
مدیرکل دامپزشکی مازندران خبر داد

پرداخت غرامت 30 میلیارد ریالی به دامداران مرغداران

مدیر کل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ 7 میلیارد و 80 میلیون و 442 هزار ریال به عنوان غرامت ناشی از حذف دام به دامداران استان پرداخت شد؛ گفت: در همین راستا، بالغ بر 23 میلیارد و 300 میلیون ریال غرامت به مرغداران نیز برای جلوگیری از انتشار برخی از بیماری‌ها پرداخت شد.
۰
plusresetminus
پرداخت غرامت 30 میلیارد ریالی به دامداران مرغداران
به گزارش بلاغ، سیدحسین رضوانی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان مازندران نسبت به پرداخت خسارات 100 درصدی غرامت دام‌های کشتار شده ناشی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان اقدام کرد.
 
وی در ادامه از پرداخت غرامت دام‌های بیماری که با تشخیص کارشناسان دامپزشکی مازندران به علت بیماری‌هایی همچون سل، بروسلوز ، هاری و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کشتار شدند، به بهره‌برداران مازندرانی خبر داد.
 
مدیر کل دامپزشکی مازندران خاطرنشان کرد: برای تامین سلامت مصرف‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی، کارشناسان اداره مراقبت از بیماری‌های دامی این اداره کل در سطح شهرستان‌های استان با انجام نمونه برداری و تست‌های سریع آزمایشگاهی در صورت مبتلا بودن دام به بیماری‌های سل و بروسلوز ( تب مالت )و یا هاری، علاوه بر کشتار دام بیمار، نسبت به پرداخت غرامت ناشی از حذف دام آلوده به دامدار اقدام می‌کنند.
 
این مقام مسئول متذکر شد: در طول سال 1397 کارشناسان دامپزشکی بر اساس نتایج آزمایشگاهی در مجموع 155 راس دام سبک و سنگین را به خاطر ابتلا به بیماری‌های سل و بروسلوز و 2 مورد را برای ابتلا به بیماری هاری تشخیص و کشتار کردند که در مجموع بابت این 3 بیماری مشترک بین انسان و حیوان مبلغ 7 میلیارد و 80 میلیون و 442 هزار ریال به عنوان غرامت ناشی از حذف دام به دامداران از سوی دامپزشکی مازندران پرداخت شد.
 
رضوانی در ادامه سخنانش پرداخت غرامت به مرغداران استان را برای جلوگیری از انتشار برخی از بیماری‌ها بالغ بر 23 میلیارد و 300 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: کلیه اقدامات دامپزشکی برای حذف دام و طیور بیمار و پرداخت غرامت برای جلوگیری از انتشار بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است و انتظار داریم در این اقدام مهم، دامداران استان با اکیپ‌های عملیاتی دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.
 
وی با اشاره به وجود بیمارهای مشترک بین انسان و حیوان با منشاء دامی و خطر بروز این بیماری‌ها، از دامداران خواست تا نسبت به بیمه کردن انواع دام و طیور خود نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند تا در زمان بروز حوادث، بیمه خسارات ایجاد شده را جبران کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما