جانشین فرمانده انتظامی مازندران عنوان کرد

دستگیری شکارچیان غیرمجاز 2 قلاده پلنگ در بهشهر

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
کد مطلب : ۳۸۵۰۸۴
جانشین فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری 2 شکارچی غیرمجاز 2 قلاده پلنگ در شهرستان بهشهر خبر داد.
۰
plusresetminus
دستگیری شکارچیان غیرمجاز 2 قلاده پلنگ در بهشهر
به گزارش بلاغ، حسن مفخمی شهرستانی در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: در راستای طرح تشديد مبارزه با قاچاق به خصوص قاچاق منابع ملي و به منظور حفاظت از گونه هاي حیوانات وحشي و کمياب در مناطق بکر و جنگلي استان، فرماندهی انتظامی استان با همکاری عوامل یگان حفاظت محیط زیست اقدامات گسترده پلیسی را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: در پی کسب خبری از کارشناسان محيط زيست شهرستان "بهشهر" مبني بر اينکه شکارچیان غیر مجاز در مناطق جنگلي آن شهرستان اقدام به شکار 2 قلاده پلنگ کرده و لاشه آن را آتش زدند، موضوع پرونده برای رسيدگي و دستگيري متهمان در دستور کار ماموران پليس آگاهي فرماندهی انتظامی شهرستان قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران، اظهار کرد: با بررسي هاي ميداني و انجام اقدامات اطلاعاتی و استفاده از شگردهای خاص و فنی پلیس، 2 متهم این پرونده از شکارچیان غیر مجاز شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند .

مفخمی افزود: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی اقرار کردند و در اظهارات خود عنوان داشتند، پس از شکار 2 قلاده پلنگ قصد انتقال و فروش پوست آنان به یکی استان هاي مرزي کشور را داشتند که با هوشیاری ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه پوست هر 2 قلاده پلنگ در مخفیگاه متهمان کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ريالي پوست های مکشوفه 4 میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام شد.

وی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائي معرفي و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما