تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
کد مطلب : ۳۸۵۰۸۲
سخنگوی صنعت برق کشور گفت:در جریان سیلاب اخیر به صنعت برق کشور بیش از ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
۰
plusresetminus
خسارت 658 میلیارد تومانی سیل به صنعت برق کشور
به گزارش بلاغ، محمودرضا حقی فام در جلسه و بازدید از امور برق نکا اظهار کرد: یکی از دلایلی اصلی که به مازندران آمدیم بحث سیلاب بوده است تا بتوانیم با برنامه ریزی و تدابیر لازم از بحران ها به خوبی عبور کنیم.

وی تصریح کرد: نخستین مساله که برای کاهش مخاطرات بحران باید توجه داشته باشیم اقدامات پیشگیری‎ است، اقلیم کشور به‌گونه‌ای است که تغییرات اقلیمی را شاهد هستیم در سال‎های گذشته شاهد خشک‎سالی و ریز گرد بودیم و امسال سیل رخ داد و باید اقداماتی که می‌تواند مخاطرات را در شبکه کاهش ‎دهد را دنبال کنیم.

سخنگوی صنعت برق کشور بابیان اینکه زحمات زیادی در سیل اخیر در شرکت توزیع نیروی برق مازندران برای پایداری شبکه های برق کشیده شده است، گفت: سیلاب، اهمیت بحث مقاوم‎سازی را نشان داد و برای اینکه بتوانند شرکت‌ها در بحران اخیر خود را حفظ کنند نزدیک به 55 میلیارد تومان به شرکت‎ها در چند هفته گذشته اعتبار تزریق شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تأکید کرد: تفاهم‎نامه‎ای را به‌منظور مقاوم‎سازی شبکه در توانیر دنبال می‎کنیم و در این راستا از سه سال گذشته اهمیت مقاوم‎سازی تأکید شد.

حقی‌فام در مورد میزان آسیب سیلاب به صنعت برق گفت: بحث سیل در کنار آسیب‌هایی که به کشور داشته است موجب افزایش منابع آب بسیاری از سد‌های کشور شده است. از همین رو ما در حال حاضر قدرت تولید ۱۰ هزار مگاوات از ۶۱ هزار مگاوات مصرفی کشور را از طریق نیروگاه‌های آبی را داریم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: البته تاکید ما در تولید برق بیشتر بر نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر است، چون هیچ تضمینی برای ادامه این روند در سال‌های آینده وجود ندارد.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت:درجریان سیلاب اخیر به صنعت برق کشور بیش از ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت واردشده است.

وی در مورد برنامه توانیر در خصوص مناطق سیل زده گفت: صنعت برق همیشه در بحران‌های طبیعی، ضمن در نظر گرفتن شرایط آن مناطق همیشه خود را مقید به حضور در کنار مردم می‌دانیم.

پایداری شبکه برق مازندران 22 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران نیز اظهار داشت: پایداری شبکه های آسیب دیده توزیع نیروی برق مازندران نیاز به 22 میلیارد تومان اعتبار دارد.

قاسم شهابی با اشاره به خسارت بیش از8 میلیارد تومانی ناشی از سیلاب به توزیع نیروی برق مازندران افزود: به رغم مشکلات، پیش بینی می‌شود تابستان امسال مشکل کمتری داشته باشیم.

وی افزود: فروشندگان تجهیزات برقی استان اعلام آمادگی کرده اند تا تجهیزات مورد نیاز توزیع برق مازندران را برای جبران خسارت سیل تأمین کنند و این نشان از همدلی مسئولین ومردم است.

این مسئول افزود: ما هیچ کمبودی برای تهیه لوازم برقی در استان نداریم و در عین حال که خودمان در سیل آسیب دیدیم به سیل زدگان استان‌های گلستان و اهوازبرابر تقاضا نیز کمک رسانی کردیم.

شهابی در عین حال تصریح کرد: اگر رعایت مدیریت مصرف نداشته باشیم قطعاً دچار خاموشی خواهیم شد و در این راستا به همکاری جدی مشترکان نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید براینکه مدیریت مصرف برق را باید جدی گرفت گفت: اگر یک درصد گرما و رطوبت اضافه شود بین هشت تا ۱۰ درصد مصرف برق افزوده می‌شود و با این حال با تمام قوا خود را برای تابستان آماده کرده ایم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما