تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۳۸۵۰۵۷
مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی از ابتدای سال‌جاری گفت: مرحله سوم طرح کاهش امسال در پایتخت اجرا می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران در ارتباط با معاینه فنی خودروها از ابتدای سال‌جاری اظهارداشت: در فروردین سال 98 در مقایسه با سال گذشته در حدود 16 درصد افزایش مراجعات به مراکز داشته‌ایم که با افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در شهر تهران و سیستم مدیریت امور مشتریان به خودروهای مراجعه کننده به نحو مطلوبی در کمترین زمان بدون معطلی خدمات ارائه شده است. همچنین 38 درصد از خودروها به علت نقص فنی مردود و در بار اول موفق به اخذ معاینه فنی نشده‌اند.

وی با اشاره به بهسازی تجهیزات با توان و دانش داخلی مجموعه تصریح کرد: همه تجهیزات مراکز معاینه فنی ساخت کشور آلمان است که از یک‌سال گذشته با عنایت به افزایش هزینه های قطعات یدکی تجهیزات خطوط معاینه فنی و مشکلاتی در ورود آن به کشور، این ستاد با اتکا به دانش و تخصص همکاران مجموعه نسبت به بهسازی قطعاتی با رعایت همه استانداردها اقدام کرده است و خوشبختانه در سال 97 ستاد موفق شد حداقل مبلغ یک میلیارد تومان در این حوزه صرفه جویی و از خروج ارز جلوگیری کند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران ادامه داد: بدون تردید عزم قوی و حمایت از بومی سازی این خدمات با کمک دانش فنی همکاران و مراکز دانشگاهی و دانش بنیان در این مجموعه ادامه داشته و این ستاد آمادگی دارد در صورت نیاز با مراکز معاینه فنی کشور در این زمینه همکاری کند.

حسینی منش در خصوص مجموعه اقدامات شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا در سال 98 اظهار داشت: شاهد بودیم در سال 97 مجموعه اقدامات شهرداری موجب شد وضعیت هوای شهر تهران در حد قابل قبول و مطلوب ارزیابی شود. در همین ارتباط نیز از عملکرد و تلاش‌های گسترده شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران در اجرای طرح کاهش، الزام همه اتوبوس‌های شرکت واحد به اخذ معاینه فنی و متوقف کردن اتوبوس های دودزا و برخورد با دیزل های دودزا توسط اکیپ سیار تست کنار جاده‌ای، گسترش شبکه ثبت تخلفات دوربین معاینه فنی، مجهز کردن معابر به دوربین های ثبت تخلفات معاینه فنی و بروز رسانی طرح ترافیک تهران به صورت ویژه توسط معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قدردانی شده است.

وی بیان داشت: بدون تردید ادامه این روند و اجرای مرحله سوم طرح کاهش و ممنوعیت تردد و اعمال عوامل بازدارنده جهت خروج خودروهای فرسوده و کاربراتوری و همچنین تقویت اکیپ های سیار تست کنار جاده ای برای پایش مضاعف و مستمر خودروهای دیزل در سال 98 توسط این مجموعه ادامه خواهد داشت.

حسینی منش در خصوص آخرین وضعیت عملکرد واحدهای سیار تست کنارجاده‌ای در فروردین  سال 98گفت: این واحد نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی 451 دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام کرده که از این تعداد 92 درصد از آن دارای معاینه فنی و 8 درصد فاقد معاینه فنی بوده است.قابل ذکر است پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها، معاینه فنی 58 دستگاه خودرو به علت مردودی از آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع 96 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شده‌اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران خاطرنشان کرد: در سال 97 با مشارکت خوب و مسئولیت پذیری شهروندان یک میلیون و 800 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که این مسئله موجب شد در فصل پاییز و زمستان شهروندان تهرانی هوای سالم تری را تنفس کنند و حتی تهران یک روز هم در وضعیت شرایط اضطراری و تعطیلی مدارس قرار نگیرد.

حسینی منش گفت: بی شک ادامه این مشارکت اجتماعی و تعهد به اجرای الزامات قانونی و رعایت حقوق یکدیگر در عدم استفاده از خودروی دارای آلایندگی در سال 98  نیز می تواند در بهبود مستمر، پاک تر شدن هوا و جلوگیری از بازگشت آلودگی هوا به کلانشهر تهران موثر باشد.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما