تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
کد مطلب : ۳۸۵۰۳۹
هشدار هواشناسی درباره سیلابی شدن رودخانه‌ها

آماده‌باش نیرو‌های خدمات‌رسان تا پایان روز چهارشنبه در مازندران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از بالا آمدن رودخانه های مناطق شرقی و مرکزی استان و آماده باش نیرو‌های امدادی و خدمات رسان از به‌مدت سه روز خبر داد.
۰
plusresetminus
آماده‌باش نیرو‌های خدمات‌رسان تا پایان روز چهارشنبه در مازندران
به گزارش بلاغ، علی اصغر احمدی در گفت وگو با خبرنگار ما به تشدید بارندگی‌ها و سیلابی شدن رودخانه‌های استان از روز گذشته تا صبح روز چهارشنبه چهار اردیبهشت اشاره کرد و گفت: افزایش سطح آب رودخانه‌ها احتمال جاری شدن روان آب‌ها و رانش زمین و ریزش سنگ در محور‌های کوهستانی دور از نظر نیست.

وی از مردم خواست از اطراق و آمد وشد در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری و دامداران نیز دام‌ها را در محل‌های امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از دهیاران روستا‌های حاشیه رودخانه‌های استان نیز خواست نسبت به اطلاع رسانی لازم و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثارحوادث احتمالی اقدام کنند.

احمدی به همه نیرو‌های امدادی و خدماتی توصیه کرد ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی آمادگی لازم جهت هر گونه عملیات امدادونجات و خدمات رسانی داشته باشند.

وی توصیه کرد در صورت امکان از مسافرت غیر ضروری در محور‌های کوهستانی پرهیز و در صورت لزوم رانندگان هنگام تردد تجهیزات زمستانی بهمراه داشته باشند.

وی شالیکاران استان نیز هشدار داد روز‌های دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه بدلیل بارندگی و کاهش دما، عملیات نشاکاری توصیه نمی‌شود.

احمدی با بیان اینکه با ورود سامانه بارشی جدید برخی از شهروندان اقدام به گرفتن سلفی ، فیلم و عکس از طغیان رودخانه می کنند، افزود: این اقدام جان شهروندان را به مخاطره می اندازند.

بسطامی رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران نیز گفت: مجموع بارندگی در این مدت بین ۳۰ تا ۷۰ میلیمتر پیش بینی می‌شود.

وی افزود:این وضعیت جوی در مناطق با ارتفاع زیر ۱۵۰۰ متر تا ارتفاع ۱۲۰۰ متر بارش برف در حد مشاهده و یا مخلوط باران و برف و نشست برف روی زمین پیش بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: در محور‌های کوهستانی بدلیل بارش برف، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما