در سایه عدم مدیریت صحیح ادارات کشاورزی و آبیاری رامسر

سریال بهاری بلاتکلیفی و سرگردانی شالیکاران کتالم و ساداتشهر

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کد مطلب : ۳۸۵۰۱۲
کشاورزان شهر کتالم و ساداتشهر هنوز موفق به جاری نمودن آب در زمین های شالیزاری خود نشده اند، و این در حالی است که بدون وجود آب کافی هیچ اقدامی نمی توان کرد.
۰
plusresetminus
سریال بهاری بلاتکلیفی و سرگردانی شالیکاران کتالم و ساداتشهر
به گزارش بلاغ، در این وانفسای مشکلات متعددی که کشاورزان شالیکار همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند ، با شروع فصل بهار و فرا رسیدن زمان آماده سازی سیستم آبیاری زمین های زراعی منطقه غم مضاعفی بر دوششان سنگینی می کند.

با توجه به اینکه در شهرستان های مجاور ، چه در گیلان و چه در مازندران و حتی در برخی از مناطق رامسر شالیکاران از مدت ها قبل شروع به آماده سازی زمین وخزانه گیری و... نموده اند، اما کشاورزان این منطقه هنوز موفق به جاری نمودن آب در زمین های خود نشده اند، و این در حالی است که بدون وجود آب کافی هیچ اقدامی نمی توان کرد.

سوال در ذهن بسیاری از کشاورزان مظلوم منطقه این است که چرا مسئولین ذی ربط که احتمالا شامل ادارات جهاد کشاورزی شهرستان رامسر و آبیاری و سایر مراجع مربوطه در طول زمان دروی برنج تا اغاز نشاء(حداقل از اول مهر تا ابتدای اردیبهشت)هرسال، هیچ اقدامی جهت احداث یا تعمیر آب بندها و لایروبی انهار درجه یک و....برای آبرسانی جهت اماده سازی و نشاء انجام نمی دهند؟

با توجه به وجود این مشکلات در هر سال زراعی هیچ گونه اقدامی در رفع مشکلات صورت نمی گیرد؟

چه کاری واجب تر از حل این مشکل بزرگ برای ادارات فوق الذکر وجود دارد؟

مگر ادارات فوق الذکر با دارا بودن فوجی از کارمندان در طول سال چقدر مشغول و گرفتار رفع مشکلات مردمند که این مهم به فراموشی سپرده و هر ساله موجبات نگرانی شالیکاران منطقه را به وجود می آورند؟

این مشکل باعث می شود که زمان نشاء عقب بیافتد و به تبع آن زمان درو نیز از فصل خود فاصله گرفته و کشاورزان با خسارات بارش‌های پاییزی مواجه می شوند.

با توجه به مراجعات مکرر کشاورزان به ادارات مربوطه هیچ اقدامی در جهت رفع مشکل نمی شود.

انتظار می رود فرماندار رامسر و مسئولان جهاد کشاورزی در جهت رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما