تاریخ انتشاريکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
کد مطلب : ۳۸۴۹۳۱
کارشناس تخصصی مهدویت گفت: عشق و شعور که با هم باشد انسان سعادتمند می‌شود اما برخی اوقات شور زیاد می‌شود که اگر همپای آن شعور زیاد نشود در فهم مسائل مهدوی نیز انسان درگیر اتفاقاتی مانند زیدیه می‌شود.
۰
plusresetminus
انحراف، حاصل شور مهدوی اما بدون شعور/ بانوان، اصلی‌ترین هدف شیادان مهدویت هستند
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام براری در مراسم جشن نیمه شعبان در مسجد جامع نکا با اشاره به روایتی از معصومین(ع) درمورد بلند شدن پرچم‌هایی به نام امام زمان(عج) در آخرالزمان، اظهار کرد: امام صادق(ع) دعای غریق را برای نجات از شرایط سخت آخرالزمان و غیبت امام زمان(عج) سفارش فرموده است.

وی افزود: در دعای غریق ابتدا از خداوند شناخت خدا را از خود خدا طلب می‌کنیم چراکه اگر خداوند خود را به ما نشناسند درگیر خدایان دروغین خواهیم شد و درصورت نشناختن خداوند نخواهیم توانست پیغمبر خدا را بشناسیم.

این کارشناس حوزه مهدویت، پیغمبرشناسی را مقدمه عدم انحراف نسبت به پیغمبران دروغین برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر انسان پیغمبر خدا را نشناسد به راحتی پیامبران دروغی را قبول کرده و در جاهلیت ادعای خدایان جدید را نیز خواهند پذیرفت.

وی اضافه کرد: کسی که پیغمبر خدا را نشناسد یقیناً حجت خدا را نخواهد شناخت و مقام حجت خدا را درک نخواهد کرد که فرموده‌اند کسی که مرگش فرا رسد اما امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلی مرده است.

* مسیر عبادت خداوند از معصومین می‌گذرد

براری تصریح کرد: نتیجه نشناختن حجت خدا نیز گمراهی در دین خدا است که در این صورت مردم دینی را خواهند پذیرفت که نه خداوند، نه پیغمبر خدا و نه حجت خدا هیچکدام چنین دین و آئینی را قبول ندارند.

وی افزود: با امام و حجت الهی است که خدا و دین دقیق‌تر از همه چیز شناخته می‌شود و مسیر عبودیت را به گمراهی طی خواهد کرد اگر امام را نشناسیم نتجیه آن این است که خدای ما در قالب جسم شده و حتی هرگونه ظلم را نیز به خدا نسبت می‌دهیم.

این کارشناس بنیاد مهدویت کشور، اذعان کرد: اگر امام را نشناسیم به راحتی در تفکر اموی و معاویه‌گیر می‌کنیم به شکلی که خدا ما را در یک جبر قرار داده و هرکاری که می‌کنیم از روی جبر است پس ناچار هستیم حکومت ظالم را بپذیریم.

وی گفت: امام باقر(ع) فرموده است که با ائمه باید خدا را بشناسیم چراکه در غیر اینصورت عقاید خرافی نسبت به خداوند را دچار شده و یگانگی خدا را نخواهیم شناخت.

براری تأکید کرد: شاید بدون امام انسان بتواند وحدت در ذات خدا را بفهمد اما توحید در صفات و افعال را نمی‌فهمد که نتیجه آن تحمیل جبر بر مردم برای حکومت بر آنان مانند بنی‌امیه می‌شود.

وی گفت: بنابر نظر مسئولان بوسیله حجت الهی است که عبادت خدا محقق می‌شود چراکه خداوند عبادتی را قبول دارد که از مسیر گفته شده از طرف خدا حاصل شده باشد.

این کارشناس مذهبی ولایت را اصل اساسی پذیرش عبادت برمشرد و بیان کرد: اگر عبادت بشود و مسیر عبادت طی نشود یعنی بدون قبول ولایت اهل بیت(ع) باشد تبدیل به عبادت‌های ساختگی و من‌درآوردی می‌شود.

وی با اشاره به برخی خرافات ادیان جعلی، افزود: انسانی که امام را نشناسد و مسیر درست عبادت را طی نکند در نهایت به سادگی مرید افراد منحرفی می‌شود که با برخی دستورالعمل‌های ساختگی خود در ظاهر تصور می‌کنیم به نفع ما نسخع می‌پیچند اما در واقع انسان را به گمراهی می‌کشانند.

* انحراف، حاصل شور مهدوی اما بدون شعور

براری اظهار کرد: عشق و شعور که با هم باشد انسان سعادتمند می‌شود اما برخی اوقات شور زیاد می‌شود که اگر همپای آن شعور زیاد نشود در فهم مسائل مهدوی نیز انسان درگیر اتفاقاتی مانند زیدیه می‌شود.

وی افزود: زید فرزند امام سجاد بود که قیام کرد و بعد از او بسیاری گفتند ما امامان بعد از زید هستیم و تعداد زیادی را همراه خود حرکت دادند و آن‌ها را به کشتن دادند و نتیجه‌ای نیز حاصل نشد.

کارشناس مهدویت خاطرنشان کرد: مشکل اصلی این‌ها مشکل معرفتی و شعور اهل بیتی است چراکه خیلی‌ها در طور تاریخ به نام حضرت مهدی جان خود را از دست دادند اما اصلاً در راه امام نبوده‌اند.

وی گفت: مردم وقتی فقط هیجان دارند و معرفت ندارند امثال بابیه و بهاییه به راحتی عاشقان و مریدان سرتاسر شور و احساس اهل بیت را به بیراهه کشانده و با گمراهی زندگی دنیا و آخرت آن‌ها را تباه می‌سازند.

* بانوان، اصلی‌ترین هدف شیادان مهدویت

براری تأکید کرد: اگر شخصی چه از طرف خود و چه از قول امام معصوم برای ظهور، زمان تعیین کرد هرگز نباید ترسید بلکه این شخص قطعاً دروغگو است اما اگر فرد راوی شخص قابل توجهی باشد تکذیب کردن آن کار سختی می‌شود که اما اهل بیت فرموده‌اند خودشان هرگز تعیین وقت نمی‌کنند.

وی افزود: امروز عده‌ای به هدف سو استفاده با دین مردم بازی می‌کنند اما عده‌ای قربتاً الی‌الله دین مردم را به بازی می‌گیرند که این دسته دوم بسیار سخت‌تر هستند چراکه دین مردم را نابود می‌سازند.

این کارشناس مسائل مهدویت بانوان را اصلی‌ترین اهداف شیادان مهدویت خواند و گفت: غالباً کسانی که دین مردم را به بازی می‌گیرند در این مراسم‌های مذهبی این کار را می‌کنند و بیشتر جامعه هدف آن‌ها نیز از قشر خانم‌های جامعه هستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما