تاریخ انتشارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
کد مطلب : ۳۸۴۹۱۹
مقام ارشد قضایی استان مازندران منابع طبیعی مازندران را بیمار و زمین‌گیر ارزیابی کرد که به شکل سرگردان رها شده است.
۰
plusresetminus
وضعیت حفاظت از منابع طبیعی مازندران خجالت‌آور است
به گزارش بلاغ، رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: وضعیت بهره‌برداری و حفاظت از منابع طبیعی مازندران خجالت‌آور است و هر کجا امکان تعرض وجود داشته، تعرض صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد افزود: متولیان منابع طبیعی از جمله وزارت جهاد کشاورزی، بیشتر از منابع طبیعی به فکر حفظ جایگاه خود هستند و آنچنان که برای گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس جهت حفظ میز خود تلاش می‌کنند برای حفظ منابع طبیعی همت نداشته و ندارند.
وی خطاب به حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: آقای وزیر که سالیان سال در این وزارتخانه حضور داری؛ از ابتدای انقلاب تاکنون برای حفظ منابع طبیعی چه کار کرده‌ای؟ حقوق محافظین جنگل در طرح تنفس مدت 6 ماه پرداخت نمی‌شود؛ اینگونه می‌خواهید از منابع طبیعی حفاظت کنید؟
وی با گلایه از اقدامات و نگرش وزیر جهاد کشاورزی در راستای حفظ منابع طبیعی، گفت: آقای حجتی بداند تا برنامه بهره برداری از منابع طبیعی به طور شفاف ارائه نشود؛ برنامه حفاظت از منابع طبیعی هم وجود نخواهد داشت.
مقام ارشد قضایی استان مازندران منابع طبیعی مازندران را بیمار و زمین‌گیر ارزیابی کرد که به شکل سرگردان رها شده است و هنوز منابع طبیعی، آمایش سرزمینی ندارد و بلاتکلیف مانده است.
وی با بیان اینکه 18 هزار هکتار بانک زمین شرق استان مازندران بلاتکلیف مانده است، تصریح کرد: این بی‌توجهی به حدی است که اداره منابع طبیعی حتی حدود زمین خود را نمی‌داند و مردم هر طور که خواسته‌اند زمین را تصرف کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری استان مازندران از دادگاه‌ها، دادسراها و همکاران قضایی خواست بحث منابع طبیعی را جدی بگیرند.
منبع : کیهان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما