کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دادستان مرکز مازندران اعلام کرد

صدور دستور پلمب برای معدن شن‌وماسه پهنه‌کلا/ مدیران مرتبط بازداشت و پرونده در حال بررسی است

24 فروردين 1398 ساعت 14:00

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با بیان اینکه هیچ مدیری در استان، حاشیه امنی برای انجام تخلف ندارد؛ گفت: در این راستا برای مدیران متخلف در خصوص معدن شن و ماسه روستای پهنه کلای ساری پرونده قضایی تشکیل شده است.


به گزارش بلاغ، سید یونس حسینی عالمی طی گفت‌وگویی با اشاره به برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با متخلفین حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، اظهار کرد: هیچ مدیری در استان، حاشیه امنی برای انجام تخلف ندارد.

وی افزود: در این راستا برای مدیران متخلف در خصوص معدن شن و ماسه روستای پهنه کلای ساری پرونده قضایی تشکیل شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در این خصوص خاطرنشان کرد: پاییز سال گذشته، گزارشی مبنی بر فعالیت یک معدن شن و ماسه بدون رعایت مقررات، اضافه برداشت، برداشت غیر اصولی، تخریب منابع طبیعی و محیط زیست در روستای پهنه کلای ساری به دادستانی مرکز استان مازندران واصل شد.
 
دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران ادامه داد: در پی وصول این گزارش، دادستانی مرکز استان موضوع را از مراجع ذیربط از جمله منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، سازمان صمت و محیط زیست استعلام کرد و در نتیجه این استعلامات، تخلفات محرز شد.
 
حسینی عالمی اعلام کرد: با حضور اعضای دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران و معاونین دادستان همچنین ادارات ذیربط ،بازدید از محل مذکور انجام و ضمن دستور پلمب معدن، پرونده قضایی نیز با چند عنوان اتهامی در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تشکیل شد.
 
این مقام قضایی تاکید کرد: در این راستا مدیران مرتبط با موضوع، بازداشت شدند و پرونده در یکی از شعبات دادسرا در حال رسیدگی قضایی است.
 
حسینی عالمی یادآور شد: مدیرکل یکی از سازمان های ذیربط در این پرونده نیز که در سال 1371 نسبت به اعطای مجوز اقدام کرده بود، توسط دستگاه امنیتی شناسایی و احضار شده است.
 
گفتنی است طی روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی در خصوص برداشت غیرمجاز شن و ماسه در روستای پهنه کلای ساری منتشر شده بود که این تصاویر مربوط به سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 384667

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/384667/صدور-دستور-پلمب-معدن-شن-وماسه-پهنه-کلا-مدیران-مرتبط-بازداشت-پرونده-حال-بررسی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com