تاریخ انتشارشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
کد مطلب : ۳۸۴۶۵۶
آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، سپاه می‌تواند اگر رهبر اجازه دهد با قدرت موشکی خود، تل‌آویو را با خاک یکسان کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، امام جمعه موقت تهران با‌اشاره به اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، گفت: آقای ترامپ! بیچاره تو هنوز سپاه را نشناختی. سپاه همچون کوه ایستاده، دستاوردهای انقلاب را سپاه حفظ می‌کند، سپاه مطیع محض و ذوب در ولایت است، سپاه خادم مردم است و در رفع گرفتاری‌های مردم پیشگام است، به همین دلیل در دل مردم جای دارد، سپاه بازوی توانا و قدرتمند کشور است. آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، سپاه می‌تواند اگر رهبر اجازه دهد با قدرت موشکی خود، تل‌آویو را با خاک یکسان کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران روز گذشته در حالی که با لباس سبز سپاه در جایگاه ایراد خطبه‌‎های نماز جمعه حاضر شده بود، با‌اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه، تصریح کرد: ترامپ با یک اقدام احمقانه سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریست قرار داد. اینکه یک نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور که از اجزای مهم هر نظام حکومتی است، به عنوان یک گروه تروریستی محسوب شود، با همه اصول و مقررات بین‌المللی مغایرت دارد.
به گزارش مهر، وی افزود: امروز برای تمام مردم دنیا ثابت شده است که مادر تروریست آمریکا است و همین ترامپ به صراحت اعتراف کرده که طالبان و القاعده را بوجود آورده است. خودشان به صراحت اعلام کردند که بوجود آورنده تروریست بودند. حالا چی شده که بیانیه‌ای به این شکل علیه سپاه صادر می‌کنند؟ آمریکا داعش، جبهه النصره و احرارالشام را حمایت کرد و این سپاه بود که مولود خبیث آمریکا یعنی داعش را در منطقه به فلاکت انداخت و جلوی تحقق اهداف آمریکا در منطقه را گرفت.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تحلیلگران سیاسی آمریکا هم این اقدام را بی‌ثمر دانستند، گفت: نتیجه این بیانیه در داخل کشور ما چه شد؟ افزایش انسجام و همدلی همه نیروهای انقلاب و عکس‌العمل رؤسای قوا را به دنبال داشت. سخنان نمایندگان محترم را دیدید که همه با هر گرایشی در حمایت از سپاه بیانیه دادند، رئیس‌جمهور محکم و قاطع از کیان سپاه دفاع کرد، آحاد مردم، تشکل‌ها و احزاب سیاسی همه از سپاه حمایت کردند. احمق‌ها نمی‌دانند که همه ایران سپاه پاسداران است و همه ما پاسداران انقلاب هستیم.
آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ترامپ از انقلاب اسلامی ایران و سپاه پاسداران عصبانی است و به قول شهید بهشتی، آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. آقای ترامپ! بیچاره تو هنوز سپاه را نشناختی. سپاه همچون کوه ایستاده، دستاوردهای انقلاب را سپاه حفظ می‌کند، سپاه مطیع محض و ذوب در ولایت است، سپاه خادم مردم است و در رفع گرفتاری‌های مردم پیشگام است، به همین دلیل در دل مردم جای دارد، سپاه بازوی توانا و قدرتمند کشور است. آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، سپاه می‌تواند اگر رهبر اجازه دهد با قدرت موشکی خود، تل‌آویو را با خاک یکسان کند.
به گزارش مهر، وی اظهار داشت: هر چند سیل یک بلای طبیعی محسوب می‌شود اما چنانچه زیر ساخت‌های لازم برای مهار بارش‌ها را داشته باشیم، میزان خسارات و تلفات به شدت کاهش می‌یابد. همچنین، لایروبی رودخانه‌ها، پیش‌بینی درست از میزان بارش، ایجاد کانال‌های موازی برای دور کردن آب از شهرها می‌تواند از جمله اموری محسوب شود که در کاهش خسارات این بلای طبیعی تأثیر داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش آثار مخرب سیل انجام پروژه‌ها و عملیات آبخیزداری به منظور تقویت پوشش گیاهی، حفاظت خاک و افزایش نفوذپذیری و در نتیجه کاهش پتانسیل سیل‌خیزی است. مسئله فوری کاهش آلام مردم شامل بازسازی مناطق و منازل آسیب دیده مردم، ترمیم خرابی‌ها، جبران خسارات محصولات کشاورزی، بازسازی زمین‌های کشاورزی و حمایت جهت کسب و کار مردم آسیب دیده است. امیدواریم با تدبیر دولت محترم و همراهی مردم، شرایط مناطق سیل زده هرچه زودتر به حالت عادی بازگردد.
اقدام آمریکا درباره «سپاه»
خودزنی بود
امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت 29 فروردین «روز ارتش و نیروی زمینی» گفت: در سال قریب به ۲۰۰ هزار سرباز و چهره جوان را در پادگان‌ها می‌پذیریم و طبق فرامین امام و مقام معظّم رهبری، باید از آنها جوانانی مستعد، امیدوار به آینده و حافظ ارزش‌ها بسازیم و به جامعه تزریق کنیم.
هیچ احتیاجی به حضور بیگانه نداریم
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه ارتش بخش عظیمی از اقتدار دفاعی کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: یکی از عرصه‌های اقتدارآفرین ارتش، به منصه ظهور رساندن یکی از فرامین رهبر معظّم انقلاب است یعنی خودکفایی و روی پای خود ایستادن. امروز در ارتش و نیروی زمینی در ۲۳ رسته دفاعی در تمام تجهیزاتی که نیاز داریم فناوری آن را به دست آورده‌ایم و هیچ احتیاجی به حضور بیگانه نداریم.
امیر حیدری گفت: آمریکا، اسرائیل و ائتلاف عربی و عبری که تصمیم گرفتید سپاه پاسداران ما را جزء گروه‌های تروریستی قرار بدهید، بدانید که خیلی حماقت کردید. دست ارتش در دست سپاه و ولی معظّم فقیه و مردم است و دست خدا هم بالای همه دست‌ها است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه آمریکایی‌ها با این اقدام، خودزنی کردند، اظهار داشت: آنها با این کار، امنیت نیروهای خودشان در اقصی‌نقاط عالم مخصوصاً نیروهای سنتکام را برای همیشه از بین بردند.
وی با‌اشاره به الصاق ارتفاعات جولان به رژیم صهیونیستی توسط آمریکا، گفت: آمریکا و اسرائیل بدانند ارتفاعات جولان، بخشی از اراضی مقاومت است و آن روز دور نیست که رزمندگان مقاومت به بالای ارتفاعات جولان صعود خواهند کرد و نیروهای دشمن را از آنجا به قعر جهنم می‌فرستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما