تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳
کد مطلب : ۳۸۴۳۷۶
حزب الله لبنان طی بیانیه ای مسدود کردن حساب های هلال احمر ایران را شدیدا محکوم و تاکید کرد که آمریکا با این اقدام خوی وحشی خود را اثبات کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، در پی وقوع سیل در ایران، در کمال تعجب خبر رسید آمریکا حساب هلال‌احمر ایران را بلوکه کرد و به این ترتیب امکان واریز کمک‌ها به این حساب از خارج از کشور غیرممکن شد! حزب‌الله در واکنش به این موضوع بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، در زمانی که ایرانی‌ها «تصویری از تعامل انسانی و اخلاقی» در این حادثه از خود به جا می‌گذارند، «چهره وحشی دولت آمریکا» نمایان می‌شود که با تحریم‌های خود مانع از وصول حواله‌های بانکی و بسیاری از کمک‌های انسانی می‌شود.

به گزارش فارس، حزب‌الله در این بیانیه همچنین اعلام کرده: «بالاتر از آن، این دولت متوحش برای قرار دادن سپاه انقلاب اسلامی ایران در لیست تروریسم و تحریم‌ها برنامه‌ریزی می‌کند آن هم زمانی که سپاه در کنار دیگر قوای مسلح نقشی بزرگ برای مقابله با سیل و کمک به قربانیان و نجات مردم انجام داده است.»در ادامه بیانیه آمده، این یکی از «میدان‌های جهاد، صبر و ثبات اهل حق» است. حزب‌الله در پایان فوت حدود 70 نفر در این سیل را به رهبری، تمام مسئولان جمهوری اسلامی، ملت ایران و خصوصا خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی سلامتی و شفای عاجل کرد.
کمک به سیل زده‌ها وظیفه شرعی است
مجلس وحدت مسلمین پاکستان هم با راه‌اندازی ستادهای جمع‌آوری کمک برای مردم سیل زده ایران کمک‌های مردمی را از سراسر این کشور جمع‌‌آوری می‌کند.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیر کل حزب وحدت مسلمین از پاکستانی‌ها داخل و خارج از کشور درخواست کرد که برای مردم سیل زده ایران کمک جمع‌آوری کنند.

وی تصریح کرد: «رهبر و ملت ایران در گذشته به سیل زدگان پاکستان کمک زیادی کردند و اکنون وظیفه ما است که خدمات آن‌ها را جبران کنیم.» جعفری همچنین اظهار داشت: «مردم مواد خوراکی خشک که قابلیت نگهداری برای مدت طولانی دارند و انواع چادر برای اسکان موقت را به دفاتر مجلس وحدت مسلمین برسانند تا برای سیل زدگان ایران ارسال کنیم.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما