توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود

پرداخت تسهیلات 80 میلیون تومانی به سیل‌زدگان

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
کد مطلب : ۳۸۴۳۰۱
در استان مازندران 650 واحد مسکونی باید دوباره ساخته شود و 5 هزار و 700 واحد دیگر نیاز به بازسازی دارد؛ به واحدهای مسکونی که در مناطق شهری صددرصد تخریب شده‌ 50 میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت 15 ساله و 12 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
۰
plusresetminus
پرداخت تسهیلات 80 میلیون تومانی به سیل‌زدگان
به گزارش بلاغ، عزیز مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برآورد اولیه حاکی از خسارت دیدن ۱۵۱ هزار واحد مسکونی در استان‌های سیل‌زده کشور است که از این تعداد 54 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و قابل سکونت نیست.
 
 وی افزود: برای پاکسازی شهر پلدختر این شهر به 7 منطقه تقسیم شده که 3 منطقه از آن را بنیاد مسکن و 4 منطقه دیگر را ارتش و سپاه پاکسازی خواهند کرد.
 
 مهدیان افزود: در استان‌های گلستان و مازندران بازسازی و پرداخت خسارت‌ها آغاز شده است.
 
 وی ادامه داد: در استان مازندران 650 واحد مسکونی باید دوباره ساخته شود و 5 هزار و 700 واحد دیگر نیاز به بازسازی دارد؛ به واحدهای مسکونی که در مناطق شهری صددرصد تخریب شده‌ 50 میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت 15 ساله و 12 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود. در مناطق روستایی هم به صاحبان واحدهای مسکونی که صددرصد تخریب شده‌ 40 میلیون تومان تسهیلات و 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.
 
 مهدیان اضافه کرد: همچنین به صاحبان این خانه‌ها چه در مناطق شهری و چه در مناطق روستایی برای خرید لوازم خانگی 5 میلیون تومان به صورت بلاعوض و 15 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما