تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۳
کد مطلب : ۳۸۴۲۳۰
دادستان کل کشور با‌اشاره به خسارات وارد شده به برخی مناطق کشور به علت وقوع سیل گفت: متاسفانه بخشی از این آسیب‌ها ناشی از سوءمدیریت و عدم توجه به اصول‌های مدیریت بحران بوده است.
۰
plusresetminus
دادستان کل کشور: بخشی از آسیب‌های سیل اخیر ناشی از سوءمدیریت‌ها است
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام جعفر منتظری در دیدار نوروزی با قضات و کارکنان این نهاد بر ضرورت همکاری مدعی العموم با سایر دستگاه‌ها برای کاهش صدمات سیل تاکید کرد و گفت: در این ایام به دادستان‌های استانی و شهرستانی  تاکید شد در مورد آنچه که مربوط به وظایفشان است در صحنه حاضر باشند و به عزیزانی که در این حوادث آسیب دیده‌اند کمک کنند و همکاری لازم را با دیگر دستگاههای ذی‌ربط داشته باشند که در اینجا از زحمات دادستان‌ها نیز تقدیر و تشکر
می‌کنم.
منتظری بیان کرد: متاسفانه باید گفت بخشی از آسیب‌هایی که از طریق سیل به مردم عزیز و زیرساخت‌های کشور وارد شد ناشی از سوءمدیریت و عدم توجه به اصول‌های مدیریت بحران بوده است.
وی با‌اشاره به فرمایشات و تاکیدات رهبر انقلاب و مسئولان عالی‌رتبه دستگاه قضایی درباره لزوم حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم منابع ملی، گفت: متاسفانه در سالیان اخیر تعدادی از افراد سودجو و منفعت‌طلب در حریم رودخانه‌ها ساخت و ساز کرده‌اند این در حالی است که ادارات منابع طبیعی و دیگر سازمان‌های متولی نباید اجازه چنین اقداماتی را به این سودجویان دهند.
دادستان کل کشور تجاوز به بستر و حریم رودخانه‌ها، لایروبی نکردن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عدم رعایت اصول شهرسازی را از جمله عوامل موثر در بروز سیل‌های اخیر دانست. وی در ادامه با‌اشاره به وقوع سیلاب در شهر شیراز و علل وقوع آن، یکی از علل اصلی این سیلاب که منجر به خسارات جانی و مالی زیاد شد را تغییر مسیر رودخانه به جاده و خیابان عنوان کرد و گفت: اگر مدت زیادی در یک منطقه باران نبارید به معنای آن نیست که دیگر نخواهد آمد، در روز‌های اخیر دیدیم سیل در رودخانه قم جاری شد در حالی که چندین سال بود در این رودخانه سیلی نیامده بود. بنابراین باید هوشیار باشیم و نباید هر مکانی را به فضای سبز تبدیل کنیم!
منبع : روابط عمومی دادستانی کل کشور
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما