تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
کد مطلب : ۳۸۳۹۶۲
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رسانه ملی به خاطر پخش سریال نوروزی «نون خ» تاکید کرد:پخش چنین سریال هایی می تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رسانه ملی به خاطر پخش سریال نوروزی «نون خ» تاکید کرد:پخش چنین سریال هایی می تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند.سید احسن علوی در این باره اظهار داشت: به سهم خودم تشکر می‌کنم از این که چند سالی است در سریال‌های نوروزی زبان و گویش و فرهنگ اقوام دیگر استان‌ها مد نظر قرار داده شد.


نماینده مردم سنندج، دیوان دره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: من سال‌های قبل، فصل‌های پنج گانه مجموعه تلویزیونی «پایتخت» را تماشا کردم و بسیار جالب بود که سریال‌ها از تهران فاصله گرفته و به سایر استان‌های کشور آمده است و بنده از طرف خودم و همچنین مجمع نمایندگان استان کردستان از صدا و سیما ممنونم که سریال «نون خ» را در ایام نوروز پخش می‌کند تا مردم عزیزمان با فرهنگ مردم استان کردستان آشنا شوند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: انتظار دارم در پایان پخش چنین سریال‌هایی با هر نوع گویش و زبان و فرهنگ، با حضور کارشناسان و اهل فن، نقاط ضعف و قوت مجموعه آسیب شناسی شود. در ساخت چنین سریال‌هایی لازم است غنای فرهنگی هر استان را درکنار خواسته‌ها و نیاز‌های مردم، بیشتر و بهتر به تصویر کشید.

سید احسن علوی افزود: من از بازخوردی که از مردم استان کردستان داشتم، از پخش این سریال رضایت داشتند چرا که توانسته است به زبان طنز و با هنرمندی بازیگران تلویزیون، یک نشاطی را به جامعه منتقل کند. انتخاب کردستان برای سریال نوروزی و گویش شیرین کردی، خود عامل مثبتی برای آشنایی بیشتر مردم ایران با استان کردستان است.

این نماینده خانه ملت گفت: من معتقدم ساخت و پخش چنین سریال‌هایی می‌تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند. گردشگری، فرهنگ، عقبه تاریخی، میهن دوستی و مهمان نوازی استان کردستان از مشخصه‌هایی است که در ساخت سریال‌هایی مانند «نون خ» و سایر آثار تلویزیونی و سینمایی می‌تواند به تصویر کشیده شود.

در پایان لازم می‌دانم از رییس سازمان صدا و سیما جناب آقای علی عسکری و مدیران سیما بابت تولید سریال «نون خ» تقدیر کنم و از این که در این مجموعه تلویزیونی با نگاهی مثبت، استان کردستان را به مردم عزیزمان در نوروز نشان دادند تشکر می‌کنم.

مجموعه تلویزیونی «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی، کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که شب‌های نوروز ۹۸ از این شبکه روی آنتن می‌رود.

منبع : افکار نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
از سیر تا پیاز ماجرای "سحر خدایاری"
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵