تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
کد مطلب : ۳۸۳۳۴۹
مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور،‌گفت:‌ تدوین و اجرای برنامه ویژه نوجوانان و خانواده اولویت کانون‌های مساجد کشور در شرح مأموریت جدید است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،اظهار کرد: خوشبختانه امسال بعد از گذشت ۲۷ سال از فعالیت این نهاد فرهنگی، اساسنامه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.

وی با اشاره به این که جلسات شورای سیاستگذاری با عضویت سه وزیر در بالاترین سطح خود در سال جاری تشکیل شده، افزود: تدوین و تعیین افق برنامه برای ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار این شورا در سطح کشور است و در شرح مأموریت جدید کانون‌های مساجد کشور تدوین برنامه ویژه برای دو جامعه هدف نوجوانان و خانواده در دستور کار قرار گرفته است.

براتی با بیان این که مساجد خواستگاه عامه مردم است گفت: ارائه خدمات فرهنگی و هنری به تمام اقشار جامعه از جمله مهمترین رسالت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان این که شورای سیاستگذاری با دبیری اداره کل ارشاد، ریاست نماینده ولی فقیه و نایب رئیسی استاندار در استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: نماینده ولی فقیه، استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اوقاف، مدیرکل سازمان تبلیغات، فرمانده بسیج، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل ورزش و جوانان، شهردار یزد، مدیریت حوزه علمیه و نماینده دبیرخانه کانون مساجد در استان عضو این شورا هستند.

برائت با بیان این که حضور بیش از پیش جوانان در مساجد مستلزم هم‌افزایی گسترده‌های دستگاه‌های عضو شورای سیاستگذاری است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با فعالیت کانون‌‎های فرهنگی هنری صفوف نماز جماعت مساجد کشور را بیش از پیش افزایش دهیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما