تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۳۸۲۸۱۲
مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه طی یازده ماه سال‌جاری در مجموع نزدیک به 200 هزار مورد بازرسی در سطح استان انجام شد که منجر به تشکیل 14 هزار و 200 فقره پرونده در بخش‌های صنفی و غیر صنفی شد؛ گفت: گران‌فروشی، عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت، عناوین اصلی تخلفات طی این مدت در سطح استان بوده است.
۰
plusresetminus
بازرسی از 200 هزار واحد صنفی در مازندران/ گران‌فروشی در صدر تخلفات
به گزارش بلاغ، حسین اصغرزاده طی گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: طی یازده ماه سال‌جاری در مجموع نزدیک به 200 هزار مورد بازرسی در سطح استان انجام شد که منجر به تشکیل 14 هزار و 200 فقره پرونده در بخش‌های صنفی و غیر صنفی شد.

وی افزود: گران‌فروشی، عدم صدور فاکتور و عدم درج قیمت، عناوین اصلی تخلفات طی این مدت در سطح استان بوده است.

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: نظارت‌ها بر بازار شب عید از 15 بهمن‌ماه در سطح استان آغاز شده است و تا نیمه فروردین سال 98 نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

اصغرزاده بیان کرد: در این بازرسی‌ها، از اقلام پرتقاضا و مورد نیاز بازار شب عید و همچنین هتل‌ها و رستوران‌ها و مجتمع‌های خدماتی بین راهی بازدید و در صورت مشاهده تخلف، برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص نمایشگاه‌های در حال برگزاری نیز ضمن تاکید بر استقرار بازرسان در محل برگزاری نمایشگاه‌ها، نظارت و بازرسی در حال انجام است.

مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران توصیه کرد: واحدهای صنفی می‌بایست نسبت به درج قیمت اقدام کنند و لازم به تذکر است که صدرو فاکتور برای مشتریان از تکالیف قانونی و حتمی واحدهای صنفی است که می‌بایست انجام گیرد.

اصغرزاده اضافه کرد: رعایت سود قانونی عمده و خرده‌فروشی و عدم تجاوز از میزان مشخص نیز از نکات اصلی در این حوزه است.

وی در پایان با بیان اینکه در طول ایام تعطیلات نوروزی واحد نظارت و بازرسی سازمان صمت مازندران به‌صورت کشیک آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی است از شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را زا طریق سامانه 124 اعلام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴