تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۳۸۲۷۸۸
ارومیه – دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده مقام معظم رهبری گفت: مبارزه جدی و همه جانبه با فساد از اولویت‌های جدی نظام است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،امیر دریابان علی شمخانی چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: اقتصاد یک مقوله امنیت ملی با پاشنه آشیل فساد است.

وی امروز در مصاف جنگ اقتصادی قرار داریم اضافه کرد: راهبرد اصلی نظام و مسئولان ناکام سازی دشمنان در این مصاف اقتصادی است که با همراهی مردم امکانپذیر است.

امیر شمخانی با بیان اینکه در حال حاضر جنگ اقتصادی و تحریم‌ها علیه کشور کم از عواقب و تبعات جنگ نظامی ندارد عنوان کرد: جنگ اقتصادی که امروز با آن مواجه هستیم دارای پیچیدگی‌های زیادی است ولی در عین حال ظرفیت‌های زیادی برای عزت، اقتدار و استقلال کشور نیز فراهم کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تصرف قلوب مردم، تضعیف معیشت مردم و شکاف ملت و دولت بخش اعظمی از اهداف دشمنان از مصاف اقتصادی است که لزوم هوشیاری مردم و مسئولان را طلب می‌کند.

امیر شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: همراهی با مردم، به طوری که مردم احساس کنند ما خادم واقعی آنان هستیم، باید همواره دغدغه ما باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به یادواره شهدای بدر و خیبر افزود: بزرگ نمایی بیش از حد شهدا آفت بزرگی است اما شهید باکری به حق فردی شایسته و قابل ستایش بود کاری که شهید باکری در دوران مسؤولیت خود در شهرداری ارومیه کرد و در دفاع مقدس با خط شکنی و شهادت به شایستگی انجام داد، باید برای ما الگو باشد.

امیر شمخانی همچنین با اشاره به رشد صادرات در استان آذربایجان غربی و ظرفیت‌های مرزی استان گفت: عملکرد مثبت اقتصادی آذربایجان‌غربی به ویژه در بخش صادرات نشان می‌دهد اگر اراده و برنامه داشته باشید، قادر هستید بر مشکلات فائق شده و پیشرفت و تعالی استانتان را رقم بزنید.

وی تاکید کرد: باید با تمرکز بر افزایش تاب‌آوری اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از طریق برخورد هوشیارانه و مقاومت فعال، ابتدای سال ۹۸ را به سال مایوس‌سازی دشمنان تبدیل کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز به منظور شرکت در یادواره شهدای بدر و خیبر به آذربایجان غربی سفر کرده است.

دیدار با فرماندهان نظامی شمال‌غرب کشور و حضور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه بود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما