تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۳
کد مطلب : ۳۸۰۱۶۰
رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: پیش‌بینی می‌کنیم 41 هزار‌اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط ستاد در سال 97 را در سال آینده به 70 هزار شغل برسانیم.
۰
plusresetminus
پیش‌بینی ایجاد 70 هزار‌اشتغال مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سال آینده
به گزارش بلاغ، محمد مخبر دیروز در آیین شکرانه بهره‌برداری از 41 هزار‌اشتغال مستقیم ایجاد شده در سال 97 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که در نمایشگاه دائمی بنیاد برکت برگزار شد، با‌اشاره به اینکه طی چند سال گذشته بیش از 40 هزار پروژه را با بودجه‌ای بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: یک هزار و 550 مدرسه، یک هزار و 200 مرکز فرهنگی، 30 هزار واحد مسکونی، یک هزار و 100 پروژه درمانی، دو هزار و 500 تخت بیمارستانی و 159 مرکز جامع پزشکی از جمله این پروژه‌ها هستند.

مخبر با‌اشاره به صدور یک میلیون بیمه نامه توسط بخش بیمه بنیاد برکت در مناطق محروم کشور، افزود: 10 هزار زوج نابارور درمان شدند یا در حال درمان هستند که 542 مورد درمان شده‌اند و 224 نوزاد به دنیا آمده‌اند.

وی با بیان اینکه پویش‌های خوبی با همکاری مردم شکل گرفته است، ادامه داد: 300 هزار بسته لوازم التحریر توسط همین پویش‌ها فراهم شد که در ابتدای سال تحصیلی در مناطق محروم توزیع
شد.

رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهارداشت: فعالیت‌های مهمی را با بررسی میدانی پیگیری کردیم و بر این اساس الگوهای‌اشتغال محور را طراحی و ساماندهی کردیم.

مخبر با تشکر از بانک مهر ایران گفت: در هفت ماه گذشته 41 هزار شغل مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد شد که در قبال این آمار 40 هزار شغل غیرمستقیم هم ایجاد شده است.
وی با‌ اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هفت ماه گذشته افزود: ایجاد 20 هزار شغل اجتماع محور،‌اشتغال 700 نفر در مشاغل کوچک و متوسط و ارائه تسهیلات به 1500 نفر از جمله این فعالیت‌ها بود.

رئیس‌ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه هدفمان در ستاد، اقتصادی نبوده است، افزود: برای سال آینده پیش‌بینی می‌کنیم که این 41 هزار شغل مستقیم را به 70 هزار شغل مستقیم برسانیم.
مخبر با ‌اشاره به اولویت فعالیت‌های ستاد در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته 382 شرکت در این مجموعه سهامشان را به مردم واگذار کردند و آماده ایم سهام شرکت‌ها را از یک تا 100 درصد واگذار کنیم.

بنیادی پر برکت
رئیس‌دفتر رهبر انقلاب نیز در این مراسم گفت: صحبت‌های آقای مخبر و ارائه فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بارقه امید را در دل مردم روشن می‌کند. حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با‌اشاره به اینکه بنیاد برکت واقعا پر برکت است، افزود: ارتباط بین مردم و رهبر انقلاب عامل ماندگاری نظام اسلامی است. وی همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که درخصوص معرفی 41 هزار شغل مستقیم ایجاد شده در سال 97 دایر شده بود، گفت: گوشه گوشه این نمایشگاه، آثار هنری را دیده ایم که در خلق آن جز عشق دخیل نیست.
گفتنی است، در این مراسم از سامانه طرح‌های‌اشتغال‌زایی اجتماع محور بنیاد برکت رونمایی شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما