تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
کد مطلب : ۳۷۹۴۷۱
این تاکید ترامپ بر مشکلات مردم ایران را اگر کنار موضوع تحریم‌ها بگذارم به وضوح درمی یابیم که حربه اصلی کاخ سفید فشار بر روی مردم ایران است.
۱
plusresetminus
ترامپ و یارانش جشن 40 سالگی انقلاب را کامل کردند/ رونمایی از خشم و انزجار کاخ سفید از جشن انقلاب ایران
به گزارش بلاغ،

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهل سالگی انقلاب و جشن پیروزی ملت ایران به مذاق آمریکایی‌ها آنقدر تلخ بوده است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دست به کار توئیت زنی به زبان فارسی شده است و در این توئیت ایرانیان را تروریست نامیده است. وی که سعی کرده است به نوعی خود را طرفدار مردم ایران و در جایگاه حامی ملت انقلابی کشورمان بنشاند بدون توجه به حضور حماسی همین مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دست به سیاه نمایی زده است. 

جان بولتون هم از جشن چهل سالگی انقلاب خشمگین شد

 مشاور امنیت ملی آمریکا که پیش از این ادعا کرده بود جمهوری اسلامی ایران سالگرد چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید،در واکنش به جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، با تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود مدعی شد:
 
«پس از 40 سال، جمهوری اسلامی ایران در عمل به وعده هایش برای حفظ کردن و دفاع از حقوق شهروندان خود ناکام مانده است. چهلمین سالگرد نظام ایران تنها نمایانگر چهار دهه شکست و وعده‌های عمل نشده است.»
 
با تحلیل و تجزیه این توئیت‌ها بخصوص توئیت ترامپ به وضوح می توان آمال و آرزوها و همچنین نقشه‌های نقش برآب شده کاخ سفید علیه ملت ایران را دریافت. 
 
با این دو توئیت به نظر می رسد که جان بولتون که یکی از سیاستمداران تندرو آمریکایی است برنامه ریزی علیه کشورمان را بر عهده دارد. 
 
توئیت ترامپ از چه چیزی حکایت می کند 
 
ترامپ نه تنها در این توئیت بلکه در پیام نوروزی خود برای سال 97 نیز سعی کرده بود خود را به عنوان حامی ایرانیان جا بزند و از قول آنان زندگی مردم کشورمان را در رنج و تالم توصیف کند. این تاکید ترامپ بر مشکلات مردم ایران را اگر کنار موضوع تحریم‌ها بگذارم به وضوح درمی یابیم که حربه اصلی کاخ سفید فشار بر روی مردم ایران است. از یک سو آمریکا علیه مردم ایران تحریم‌ها را وضع می کند و هدف را فشار بر روی ملت ایران قرار می دهد و از سوی دیگر رئیس جمهور این کشور در توئیتی از رنج و سختی مردم ایران سخن می گوید. 
 
از سوی دیگر عکسی که ترامپ با آن توئیت خود را منتشر کرد امیال و انگیزه‌های درونی وی را به خوبی آشکار می سازد. عکس توئیت ترامپ یک عکس ساختگی است که در بحبوحه اغتشاشات دیماه سال 96 منتشر شد و ضدانقلاب نیز بهره‌برداری خاصی از آن کرد، حالا این عکس جعلی امیال درونی ترامپ برای در هم ریختن امنیت و اغتشاش در ایران را به خوبی نشان می دهد. 
 
 
دروغ بزرگی که رئیس کاخ سفید را رسوا کرد 
 
به نظر می رسد این توئیت بیشتر از اینکه به جهت تحت تاثیر قرار دادن مردم ایران باشد، حاکی از شکست فاحش آمریکا و خصوصا ترامپ است. ترامپ از روزی که وارد کاخ سفید شده است، به شدت سیاست خصمانه‌ای را علیه ملت ایران در پیش گرفته و در همین زمینه حتی از برجام خارج شده و تحریم‌های برجام را علیه کشورمان دوباره اعمال کرده است، حالا پس از اینهمه سیاست ضدایرانی مشاهده می کند که مردم ایران برای سالگرد انقلاب به خیابان‎ها آمده‎ و حماسه دیگری را رغم زده‎اند. توئیت ترامپ پس از این ماجرا قطعا یک شکست بزرگ برای آمریکایی‌ها را نشان می دهد.
 
 
دروغ بزرگ ترامپ در این توئیت تاریخی بسیار قابل تامل است؛ فردی که سعی کرده ضربه‌های زیادی به ملت ایران وارد کند خود را به جای حامی ایرانیان می گذارد و از درد و رنج این ملت سخن می گوید. از طرفی واکنش‎های افکارعمومی کشورمان به این اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر به خوبی نشان می دهد که مردم ایران به هیچ وجه نه تنها اعتمادی به آمریکا ندارد بلکه تنفر معناداری از حکومت این کشور دارد که یک سابقه تاریخ یپش سر آن نهفته است.
 
وزیر خارجه کشورمان نیز در واکنش به این توییت نوشت: چهل سال شکست آمریکا در تطبیق دادن سیاست‌هایش با واقعیت.

 ظریف همچنین اشاره کرده که آمریکا «در تلاش برای بی‌ثبات کردن ایران شکست خورده و بعد از چهل سال انتخاب‌های اشتباه، وقت آن رسیده که دونالد ترامپ در سیاست ناموفق آمریکا بازنگری کند.»

مجموعه اتفاقاتی که این روزها در ایران رخ داده و واکنش ترامپ و جان بولتون به برگزاری حماسی سالگرد انقلاب اسلامی نشان از شکست فاحش سیاست‌های آمریکایی دارد و این توئیت ها نمی تواند شکست کمپین‌های ضدایرانی کاخ سفید را پنهان کند. 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Russian Federation
سپاس به بچه های بلاغ مازندران با این تحلیل هاشون ی خوبشون

همیشه می بینیمتون