تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶
کد مطلب : ۳۷۹۴۱۰
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: برای موفقیت بخش خصوصی باید اتاق‌های فکر قوی تشکیل شود که به عنوان اتاق فکر اقتصاد کشور ایفای نقش کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، مسعود خوانساری امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستاورد‌های مهمی از جمله استقلال برای کشور داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تشکیل ۲۰ تشکل استانی در تهران در دوره فعلی اتاق بازرگانی تهران، گفت: برای حمایت از تشکل‌ها تلاش شد تا به جای توزیع پول کمک‌ها هدفمند انجام شود، به طوری که اکنون اغلب تشکل‌ها صاحب ساختمان شده و شرایط بهتری دارند.

خوانساری با اشاره به تحریم‌های اخیر گفت: دچار مشکلاتی در اقتصاد کشور شده‌ایم، در حالی که اگر تحریم‌ها نبود، اقتصاد ایران و دنیا بیشتر به هم گره می‌خورد.

وی اظهار کرد: بنابر این در این شرایط نتوانستیم با سرعت قبلی کار را ادامه دهیم، در ۴ سال گذشته اتاق بازرگانی توانست صدای فعالان بخش خصوصی باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر اتاق بازرگانی همدلی و هم‌صدایی را تجربه کند، می‌تواند بسیاری از مطالبات بخش خصوصی از دولت را به سرانجام برساند.

خوانساری در ادامه با اشاره به برخی دستاورد‌های دوره هشتم اتاق بازرگانی تهران گفت: در بین هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در این دوره هماهنگی و هم‌صدایی وجود داشت و به طور کلی اتاق بازرگانی در دوره فعلی هیأت نمایندگان متفاوتی را تجربه کرد.

وی بیان کرد: برای موفقیت بخش خصوصی باید اتاق‌های فکر قوی تشکیل شود که به عنوان اتاق فکر اقتصاد کشور ایفای نقش کنند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در ۴ سال گذشته تلاش‌های زیادی در اتاق بازرگانی تهران انجام شد، تا ارتباط بیشتری با اعضاء و مطالبه‌گری از حاکمیت داشته باشیم و از این طریق بتوانیم حضور مؤثرتری در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشیم.

خوانساری در ادامه با اشاره به حضور مسئولان تراز اول کشور در جلسات هیأت نمایندگان بیان کرد: این حضور‌های بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت و در کنار آن تهیه گزارش‌های کارشناسی برای تصمیم‌سازی و راه‌اندازی نهضت ترجمه با ترجمه بیش از ۲۰ کتاب از جمله اقدامات اتاق بازرگانی تهران در دوره فعلی بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه هدف ما این بود که صدای اتاق و بخش خصوصی را به جامعه برسانیم، گفت: فکر می‌کنم، این صدا به درستی به گوش رسیده است، زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اولین بار در بعد از انقلاب از اتاق بازرگانی نام بردند و تأکید داشتند که همه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران صدای بخش خصوصی را بشنوند.

منبع : افکار نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما