تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۸
کد مطلب : ۳۷۹۲۵۷
رئیس ‌سازمان بهزیستی گفت: در اجرای تفاهم‌نامه پنج جانبه این سازمان با بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، خیران مسکن ساز و بنیاد مستضعفان پنج هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتر واگذار شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، وحید قبادی‌راد در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: در زمان حاضر 6 هزار و 800 واحد مسکونی با پیشرفت 30 تا 60 درصد در دست ساخت است.
وی بیان کرد: همچنین 2هزار و 200 خانوار دارای 2 معلول از این گروه در نوبت دریافت مسکن هستند.
قبادی‌راد اضافه کرد: براساس بررسی‌های انجام شده در سال 94، 14 هزار خانوار دارای 2 معلول در کشور شناسایی شده است که از این شمار هفت هزار و 500 خانوار در شهرها و مابقی در روستاها سکونت دارند.
رئیس ‌سازمان بهزیستی بیان کرد: از اول دولت تدبیر و امید 67 هزار مسکن برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی آماده‌سازی و واگذار شده و53 هزار واحد مسکونی در دست احداث است.
قبادی‌راد اضافه کرد: در زمان حاضر 113هزار خانوار مددجوی بهزیستی پشت نوبت دریافت مسکن هستند که انتظار می‌رود خیران و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در اجرای مسئولیت اجتماعی همانند تفاهم نامه تامین مسکن خانوارهای دارای 2 معلول بتوانیم مشکل مسکن سایر مددجویان بهزیستی را در 2 سال آینده
برطرف کنیم.
وی یادآور شد: در دهه مبارک فجر امسال 2هزارو 500 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار شد.
قبادی‌راد گفت: در زمان حاضر سامانه غربالگری بیماری اوتیسم در کشور راه‌اندازی شده و افرادی که نگران فرزند خود هستند، می‌توانند با پرکردن فرم در این سامانه درفضای مجازی و مراجعه به مراکز از سلامت فرزند خود اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: همچنین بزودی سامانه ملی فرزند خواندگی که به صورت پایلوت در تهران اجرا شده در کل کشور راه‌اندازی و فرایند این امر روان‌سازی می‌شود.
وی بیان کرد: در سال جاری 265 واحد مسکونی در استان بوشهر برای خانوارهای دارای 2 معلول واگذار و 117 خانوار هم پشت نوبت هستند.
قبادی‌راد گفت: براساس تفاهم با استانداری بوشهر قرار است با مشارکت خیران، استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی پروژه تامین مسکن برای 300 خانوار در این استان اجرا می‌شود.
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما