'1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> '1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> فواید پنهان غذای تند برای معده و قلب | بلاغ مازندران
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
کد مطلب : ۳۷۹۰۶۳
بر خلاف تفکرات عام که غذای تند را برای معده و قلب مضر می دانند غذاهای تند و فلفلی فواید بسیاری دارند که بهتر است راجع به آن بیشتر بدانید.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،دو دسته مردم وجود دارند - کسانی که غذاهای تند را دوست دارند و آن هایی که تحمل تندی اش را ندارند. اگر جزو گروه اول هستید، موفق هستید. مگر فواید غذای تند چیست؟فواید غذای تند

فیتوشیمیایی های موجود در فلفل تند، کپسایسین نامیده می شود، که به فلفل کمک می کند ضربه های خود را بزند و به کاهش وزن، مبارزه با باکتری ها و تسکین ناراحتی معده و روده، کمک کند.

مصرف غذای تند برخلاف باور بسیاری از مردم نه تنها عوارض زیادی برای بدن نداشته بلکه فواید آن برای معده و دردهای آن و همچنین سلامت قلب ثابت شده است. البته، فواید غذای تند به مشخصات غذایی کامل آن بستگی دارد، نه فقط رنگ و لعابش.
8 فواید پنهان خوردن غذاهای تند:

1. کمک به سوزاندن کالری:

تمام آن عرق ریختن ها در هنگام خوردن غذاهای تند به یک هدف واقعی عمل می کند. طبق یک مطالعه مصرف یک بشقاب غذای تند، میزان سوزاندن کالری بدن را تا 8 % افزایش می دهد. یا به عبارت دیگر متابولیسم شما را سریع تر می کند.

مطالعات دیگر نشان داده اند کسانی که غذای تند می خورند، کالری کمتری مصرف می کنند. بنابراین، اگر می خواهید وزن کم کنید، غذاهای تند را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
فوایدی از غذای تند که از آن ها بی خبرید

2. محافظت از قلب:

مطالعات متعددی نشان داده اند افرادی که در کشورهایی با رژیم غذایی تند زندگی می کنند، نسبت به افرادی که در مناطق با انتخاب غذاهای ملایم هستند، حملات قلبی کمتری دارند.

دلیلش چیست؟ چنانچه در این بخش میخوانید به نظر می رسد که مصرف فلفل چیلی اثرات کلسترول بد را خنثی می کند (همچنین معروف به LDL).

علاوه بر آن، کپسایسین، ماده شیمیایی مسئول اثر سوختن است که غذاهای تند در دهان شما ایجاد می کنند و این به مبارزه با التهاب کمک می کند (که یکی از چیزهایی است که می تواند منجر به حمله قلبی شود).
از فواید غذای تند چه می دانید؟

3. تسکین درد:

این یکی از نظر علمی کمی پیچیده است، اما برای بیان ساده آن، کپسایسین قادر به مهار علایم ویژه ای است که از سلول های عصبی شما به مغزتان فرستاده می شود و باعث می شود درد را حس نکنید.

به همین دلیل است که کپسایسین اغلب به عنوان یک جز در کرم و لوسیون های ضد درد به کار می رود.

4. عمر بیشتر:

مطالعه گسترده ای در چین (شامل نزدیک به 500.000نفر) نشان داد آن هایی که تقریباً هر روز غذای تند می خورند، ممکن است احتمال مرگشان تا 14 درصد کاهش یابد.

افرادی که این مطالعه را انجام دادند می گویند که خیلی زود است که غذاهای تند را به یک عمر بیشتر زندگی کردن ربط داد، اما نتایج دلگرم کننده به نظر می رسند.
فواید مواد غذایی تند برای بدن

5. غنی از مواد مغذی:

مصرف روزانه چیلی آن را برای شما آسان تر خواهد کرد تا میزان توصیه شده را داشته باشید اینها شامل چندین ویتامین، مانند A و C و نیز تعدادی از مواد معدنی حیاتی می باشند.

 6. کمک به شادتر بودن:

خوردن غذاهای تند باعث می شود که مغز شما هورمون های "شادی" تولید کند، مثل سروتونین، که شما را برای مقابله با افسردگی، اضطراب، عصبانیت و استرس تجهیز می کند.

این ممکن است توضیح دهد که چرا مردمی که غذاهای تند می خورند، همیشه شاد به نظر می رسند، حتی وقتی که خیس عرق می شوند و از درد گریه می کنند!
فواید غذای تند برای مبارزه با سرطان

7. کمک به دفع سرطان:

طبق نظر برخی متخصصان پزشکی و جدیدترین تحقیقات، کپسایسین همین کار را بر سلول های سرطانی ویژه به عنوان داروهای مقاوم در حال مبارزه با سرطان دارد.

ظاهراً، این ماده شیمیایی آنقدر قوی است که می تواند به طور بالقوه سلول های لوسمی را بکشد و رشد تومور مرگبار را آهسته کند.

 8. بهبود دل درد:

چطور!؟ غذاهای ادویه دار و تند می توانند شکم شما را آرام کنند؟ درست است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف غذاهای تند می تواند مقدار اسید معده تولیدی را کاهش دهد، هر گونه خونریزی معده که ممکن است داشته باشید را کاهش می دهد و خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز تا 53 درصد کاهش می دهد.
منبع : بهداشت نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما