تاریخ انتشارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۳۷۸۹۸۵
مردم دیار علویان در سوگ الگوی عصمت و ولایت پذیری و نیز کوچ غریبانه حضرت زهرا (س) در مناطق مختلف استان به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
۰
plusresetminus
مازندران در سوگ بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)
به گزارش بلاغ، امروز از خانه مولا صدای گریه‌های کودکانه‌ای و ناله مادر مادر به گوش می‌رسد که بر دل رهگذران غمی عظیم بر جای می گذاشت.

امروز روزی است که ماه به يك‌ باره خاموش و ستارگان از آسمان فرو ريختند، روزی که خورشيد برای طلوع‌كردن شرمسار بود.

بانوی زمین با ظلمِ ظالمانِ زمان به آسمان پر کشید و جهان به عزایش نشست، روز شهادت مظلومانه دردانه رسول اکرم(ص) و بانوی دو عالم بود که همدل و همراه با امیرالمومنین لحظه‌ای از یاری‌رساندن به امام زمانش دست نکشید.

اکنون بر سر در خانه‌ها، پرچم یا حضرت فاطمه (س) می‌درخشد و عاشقان اهل بیت علیهم السلام، سوگ بانوی عالمین را به راه انداخته‌ وذکر یا زهرا (س) در وجود عاشقان فریادکنان زمزمه شده و قلب ‌شان عاشقانه در عشق مادر می‌تپد.

گرچه قبر بی‌ نام و نشان مادر آتش بر وجود سوزان خورشید انداخته و کلمه غربت رنگ می بازد، اما روزی با آمدن فرزند بزرگوارش امام عصر (عج) مزار مادر نمایان و پرچم یا فاطمه زهرا (س) بر فراز آسمان ها، نشانِ تمام بی‌نشانی‌ها خواهد شد.

به همین مناسبت مردم ولایتمدار مازندران با برپایی مجالس عزاداری در سوگ الگوی عصمت و ولایت پذیری حضرت فاطمه زهرا (س) دیشب و امروز در مناطق مختلف استان به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

دوستداران مکتب اهل بیت (ع) با برپایی مراسم سینه زنی، نوحه خوانی، راه انداختن دستجات عزاداری و با برپایی مراسم سوگواری در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها در سوگ حضرت زهرا (س) گریستند و یاد آن حضرت را گرامیداشتند.

برخی در گوشه و کنار خیابان‌های شهر با برپایی ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران حضرت زهرا (س) در حال پذیرایی اند.

واعظان با سخنرانی از کرامات و سجایای مادرمان حضرت فاطمه (س) سعی در پررنگ‌تر شدن فرهنگ فاطمی در جامعه دارند و همچنین مداحان با نوحه خوانی از آن روز‌های اندوهناک می‌گویند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما