کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتقاد مرجع تقلید به افکار غرب گرایانه برخی مسئولان

افکار نیوز , 18 آذر 1397 ساعت 7:58

مرجع تقلید شیعیان گفت: متأسفانه در میان مسئولان کسانی را می‌بینیم که افکار غرب‌گرایانه دارند، اما باید بدانیم که غرب به دنبال تحت سیطره قرار دادن ملت است و باید ملت و مسئولان هوشیاری لازم را داشته باشند.


به گزارش بلاغ،آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، با بیان اینکه 80 آیه از آیات قرآن کریم مربوط به علم و نشر مطالب علمی است، اظهار داشت: دشمن در نتیجه تهاجم فرهنگی دچار عقب‌ماندگی‌هایی شدیم اما بعد از انقلاب اسلامی باید بتوانیم کار نشر را رونق دوباره‌ای ببخشیم.

وی خطاب به اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور گفت: مطالبی که منتشر می‌شود نباید برخلاف مبانی اسلامی باشد، در نشر علوم به‌خوبی عمل کرده‌اید اما در آموزشگاه‌ها گاهی مطالبی که بوی غرب می‌دهد نشر پیدا می‌کند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهمیت و جایگاه علم ابراز کرد: باید تشویق و ترغیب به علم زیاد باشد، اما علم هدف نیست بلکه وسیله‌ای برای نشر اهداف اسلامی است، و اگر مطالبی که برخلاف مبانی دینی بوده در کتب چاپ شود مسئولان مقصر هستند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: درس خواندن نباید به دلیل به دست آوردن مدرک و یا پست و مقام باشد‌ و تنها باید برای خدمت گذاری به مردم علم‌آموزی صورت بگیرد، در نتیجه نباید به سمت مدرک‌گرایی رفت و به تغذیه معنوی و فکری بیش از تغذیه مادی توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه تغذیه روحی مردم بیش از تغذیه مادی اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مردم در مضیقه اقتصادی قرار دارند، در مضیقه تغذیه روحی نیز هستند بنابراین باید به‌جای مدرک‌گرایی به فکر تغذیه روحی آن‌ها بود چراکه این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ریشه بسیاری از مشکلات را تسلط غرب بر سیاست و فرهنگ دانست و تأکید کرد: هنوز روح تسلط غرب بر بسیاری از مطالب وجود دارد، در کتبی که قبل از انقلاب بود این مطالب به‌وضوح دیده می‌شد و امروز نیز ریشه‌های این مطالب هنوز در کتب ما باقی‌مانده است.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: متأسفانه در میان مسئولان کسانی را می‌بینیم که افکار غرب‌گرایانه دارند، اما باید بدانیم که غرب به دنبال تحت سیطره قرار دادن ملت است و باید ملت و مسئولان هوشیاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به صف‌آرایی بین جبهه حق و باطل گفت: در این گرماگرم و صف‌آرایی مسئولان نقش بسیار مؤثر بوده اما برخی مسئولان در این رابطه احساس مسئولیت نمی‌کنند، برای نمونه نقش وزارت ارشاد در نشر معارف دینی بسیار مؤثر بوده و باید نظارت بیشتری به حوزه نشر داشته باشد.


کد مطلب: 369294

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/369294/انتقاد-مرجع-تقلید-افکار-غرب-گرایانه-برخی-مسئولان

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com