تاریخ انتشارجمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۱
کد مطلب : ۳۶۹۱۲۳
حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی واعظ‎ موسوی:

نیکو سخن گفتن در خانه، آرامش را برای خانواده به ارمغان می‌آورد

محقق و جامعه‌شناس:در خانواده‌ای که اعضای آن با یکدیگر نیکو سخن می‌گویند یقینا آرامش و عشق در آن زندگی موج می‌زند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، حجت الاسلام سیدمهدی واعظ ‎موسوی در زمینه نقش ارتباط کلامی در خانواده عنوان کرد: ارتباط بین زوجین یک امر مهم به‌شمار می‌رود که متاسفانه برخی از زوج‌های جوان با مباحث آن آشنا نیستند، لذا اکنون شاهد اختلافات متعدد خانواده‌ها و طلاق هستیم در حالی که با کمی صبر و حوصله و یک آموزش کوچک خیلی از این مشکلات حل می‌شود.
وی ادامه داد: به طورکلی زندگی وقتی شیرین می‌شود که اعضای خانواده با یکدیگر با خوش‌رویی صحبت و از الفاظ محترمانه و محبت‌آمیز استفاده کنند.
این استاد امور خانواده اظهار کرد: نمونه خوب و نیکو سخن گفتن با اعضای خانواده در احادیث و روایات اهل بیت(ع) متعدد بیان شده است، به عنوان مثال رسول گرامی اسلامی(ص) وقتی می‌خواستتند حضرت زهرا(س) را صدا بزنند از الفاظ «فداها ابوها» یا «قره العینی» استفاده می‌کردند.
وی افزود: متاسفانه برخی از والدین به علت صحیح و نیکو صحبت نکردن با فرزندانشان، زمینه بی‌دینی را در نوجوان خویش ایجاد می‌کنند.
واعظ موسوی گفت: اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان اهل نماز و دین شوند با آنها محترمانه و با محبت صحبت کنیم، برخی از جوانان به دفاتر مشاوره مراجعه می‌کنند و پیوسته شکایت از والدین دارند، ریشه اغلب شکایت‌ها هم به خاطر عدم احترام به یکدیگر است.
وی تاکید کرد: در خانواده‌ای که پدر با همسر و فرزندان نیکو سخن می‌گوید یقینا آرامش و عشق در آن زندگی موج می‌زند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما