تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
کد مطلب : ۳۶۸۹۴۸
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد طبق قانون پارلمان اروپا بانک سرمایه گذاری این قاره ملزم به فعالیت مالی و بانکی با کشورمان هستند لذا زمینه ایجاد سازوکار ویژه مالی فراهم است و نیازمند عزم در بین سران این کشورها است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،علیرضا ابراهیمی، در رابطه با رایزنی وزرای دارایی فرانسه،‌ آلمان و انگلیس درباره سازوکار ویژه مالی، گفت: چندی پیش موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی اعلام کرد که زمان ایجاد کانال مالی هنوز مشخص نیست و این امر سبب بروز واکنش های جدی از سوی مسئولان کشورمان شد.

احساس خطر اروپایی ها در پی فرصت سوزی برای ایجاد سازوکار ویژه مالی

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس اروپایی ها متوجه شدند که وقت کشی و طولانی کردن روند ایجاد سازوکار ویژه مالی موجب خواهد شد منافع آنها در برجام به خطر بیافتد از این رو هم اکنون با سرعیت بیشتری درصدد همگرایی برای تحقق موضوع یاد شده هستند.

تاکید وزیران خارجه ۱+۴ برای استمرار کانال‌های موثر مالی برای تعامل با ایران در وین

وی با اشاره به تعهدات پیش بینی شده برای اروپایی ها در نشست وین، ادامه داد: در این نشست وزیران امور خارجه ۱+۴ بر تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی، حفظ و استمرار کانال‌های موثر مالی برای تعامل با ایران تاکید کردند و در واقع می توان اذعان کرد که این مهم از جمله محوری ترین موضوعات مطرح شده بین کشورهای طرف برجام بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین در شرایط کنونی کشورهایی اروپایی باید با اقدام عملی، گامی در راستای اعتمادزایی برای کشورمان بردارند وگرنه تمام مذاکرات با خودسری های آمریکایی ها زیر سوال خواهد رفت.

بانک سرمایه گذاری اروپا ملزم به فعالیت مالی و بانکی با کشورمان هستند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارتباطات بانکی و مالی ایالات متحده آمریکا و قاره سبز درهم تنیده است و این مهم می تواند در راستای ایجاد SPV خلل ایجاد کند، خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد چندی پیش پارلمان اروپا با تصویب قانونی، بانک سرمایه گذاری این قاره را ملزم به ادامه فعالیت مالی و بانکی با کشورمان کرد از این رو زمینه های لازم برای تشکیل سازوکار ویژه مالی وجود دارد و نیازمند عزم در بین سران این کشورها است.

منبع : افکار نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴