کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تصویب CFT باعث خودتحریمی می شود

افکار نیوز , 15 آذر 1397 ساعت 8:02

نماینده مردم بافق در مجلس گفت: براساس اصول 43 و 1533 قانون اساسی اخطار می دهم که نباید برای کشور خودتحریمی ایجاد شود.


به گزارش بلاغ،محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی دیروز (چهارشنبه) پارلمان در اخطار قانون اساسی گفت: براساس اصول 43 و 1533 قانون اساسی اخطار می دهم که نباید برای کشور خودتحریمی ایجاد شود.

وی افزود: هدف مقابله با تروریسم است و همه می دانند که جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریسم است و همه ما ایرانیان هدف داریم که به اقتصاد کشور کمک کنیم و با تروریسم مقابله کنیم.

صباغیان ادامه داد: دو دغدغه مطرح است، دغدغه اول این است که با تصویب لایحه CFT امکان کمک به نیروی مقاومت وجود نداشته باشد و دیگر اینکه  شرایط خودتحریمی به وجود آید در هر صورت نباید در مقطع فعلی این کنوانسیون پذیرفته شود چرا که به طور مثال در برجام زمانی که آمریکا از تعهد خود طفره رفت کشورهای دیگر نیز این کار را انجام دادند و اروپایی ها هم در خصوص برجام چند ماه است که به تعهدات خود عمل نمی کنند.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم موارد مذکور در نظر گرفته شود چرا که در برجام با وجود اینکه هرچه خواستند دادیم اما آن ها به تعهدات خود عمل نکردند بنابراین بحث دشمنان، تغییر نظام و استقلال کشور است و نباید فرصت سوء استفاده داد.


کد مطلب: 368941

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/368941/تصویب-cft-باعث-خودتحریمی-می-شود

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com