تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
کد مطلب : ۳۶۴۱۵۹
رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه تغيير نگرش قضات عامل اساسی در استفاده از مجازات جايگزين حبس می‌باشد، گفت: به دلیل تفاسیر متفاوت از قانون، قضات از مجازات‌های جایگزین حبس کمتر استفاده می‌کنند و در تلاش هستیم قضات در سراسر استان مجازات‌های جایگزین حبس را برای محکومان برخی جرائم اعمال کنند.
۰
plusresetminus
اعمال مجازات‌های جایگزین حبس برای برخی جرایم در مازندران
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام تقوی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در حوزه حبس‌زدایی نیازمند اقدامات جدی‌تری هستیم، اظهار کرد: در این زمینه به‌دلیل محدودیت‌ها یا تفاسیر متفاوت از قانون، قضات از مجازات‌های جایگزین حبس کمتر استفاده می‌کنند و در تلاش هستیم قضات در سراسر استان مجازات‌های جایگزین حبس را برای محکومان برخی جرائم اعمال کنند.
 
وی افزود: دستگاه قضایی قبل از صدور حکم یعنی در مرحله دادسرا، یک بررسی و تحقیق مقدماتی انجام داده و بعد از اطمینان نسبت به محکومین تامین متناسب را اخذ می‌کنند، چرا که این روش مد نظر قانون و نظام قضائی کشور است.
 
رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: تغيير نگرش قضات عامل اساسی در استفاده از مجازات جايگزين حبس می‌باشد و شایسته است همكاران قضايی از تمامی ظرفيت قانون جديد آيين دادرسی كيفری درخصوص مجازات‌های جايگزين حبس به‌طور مناسب و هدفمند استفاده کنند.
 
 تقوی‌فرد گفت: به‌همین منظور نیاز است که معاونت آموزش قضات دادگستری استان، برگزاری برنامه‌های توجیهی و رفع موانع با هدف استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما