امام جمعه بخش زیراب سوادکوه :

دشمن به دنبال نفوذ در محرم و صفوف حسینی است

تاریخ انتشارجمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۳۶۳۳۹۸
امام جمعه بخش زیراب سوادکوه با اشاره به جمعیت بیست میلیونی اربعین حسینی، آن را اجتماع بی‌نظیر از ابتدای خلقت تاکنون بیان کرد و گفت: دشمن از این اجتماع هراس داشته و سعی دارد با تبلیغات مردم را از آن جدا کند.
۰
plusresetminus
دشمن به دنبال نفوذ در محرم و صفوف حسینی است
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام محمدزمان رضایی در اجتماع بزرگ عاشورائیان بخش زیراب که پنج‌شنبه در آستانه امام‌زاده عبدالحق زیراب برگزار شد با بیان اینکه پیام "هل من ناصر ینصرنی" امام حسین (ع) در روز عاشورا، علاوه بر اتمام حجت در میان سپاهیان یزید در آن زمان، پیامی برای تمام مردم مسلمان در طول قرون و اعصار بوده، گفت: اجتماع عاشورائیان بخش زیراب در راستای لبیک به همین پیام امام حسین (ع) است.

وی با بیان اینکه عزاداری‌ها هر ساله در ماه محرم و صفر در همه مساجد و حسینه‌های شهر برگزار می‌شود، اجتماع عزاداران را عاملی وحدت‌بخش دانست و افزود: جمع شدن همه عزاداران از هر قشر، محله و روستایی در یک مکان، وحدت بیشتری میان مردم ایجاد خواهد کرد.

امام جمعه بخش زیراب شهرستان سوادکوه ماندگاری دین اسلام را به عاشورا و برپایی هرساله عزاداری برای امام حسین (ع) دانست و با بیان اینکه شور و شعور در عزای حسینی مکمل هم هستند، گفت: همچنان که تنفس برای حیات فرد امری ضروری است و باید دائما تکرار شود، عاشورا و تکرار عزای حسینی نیز برای حیات اسلام ضروری است.

این مسئول دو عامل ایستادگی شیعیان در مقابل استکبار را  ناشی از نگاه خونین (واقعه عاشورا) و نگاه سبز (انتظار برای امام زمان (ع)) عنوان کرد و با اشاره به اقتدار کنونی ایران در جهان، گفت: جوانی که از مجلس امام حسین (ع) برخیزد می‌تواند در برابر استکبار بایستد و پیروزی‌های بزرگ کشور به لطف همین مجلس‌ها است.

رضایی با اشاره به جمعیت بیست میلیونی اربعین حسینی، آن را اجتماع بی‌نظیر از ابتدای خلقت تاکنون بیان کرد و ادامه داد: دشمن از این اجتماع هراس داشته و سعی دارد با تبلیغات مردم را از آن جدا کند اما علی‌رغم همه تبلیغات سوء، جوانان عاشقانه در راه امام حسین (ع) عزاداری و دشمن را مایوس می‌کنند.

وی عاشورا را یک مکتب کامل دانست و از جمله ابعاد آن به عرفان، وفاداری، محبت به خانواده و اهل بیت، اقامه واجبات، حجاب، دفاع از دین، ایثار در راه دین و استقامت در راه خدا اشاره کرد و گفت: فرهنگ عاشورا یک فرهنگ مردمی است و این فرهنگ در تمام دنیای اسلام وجود دارد و مختص به یک دولت و کشور نیست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما