کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مقام نخست قدرتمندترین تجیهزات نظامی در جهان متعلق به کدام کشور است؟

13 مرداد 1397 ساعت 11:00

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این کشور از لحاظ استفاده از انواع زره پوش‌های نظامی، فناوری‌های ماشینی، تسلیحات مدرن موشکی و توپخانه در نیروهای مسلح، جایگاه نخست جهانی را به خود اختصاص داده است.


به گزارش بلاغ،به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ژنرال "دمیتری بولگاکوف" معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور از لحاظ تعداد انواع زره پوش‌های نظامی و فناوری‌های ماشینی و همچنین تسلیحات موشکی و توپخانه مورد استفاده توسط نیروهای نظامی، مقام نخست را در رده بندی جهانی بدست آورده است.

وی به مناسبت روز خدمات پشتیبانی نیروهای مسلح روسیه (اول اگوست/10 مرداد) در جمع خبرنگاران گفت: «طی 5سال گذشته در جریان مدرنیزه سازی ارتش، بیش از 25هزار واحد زره پوش نظامی جدید و فناوری‌های ماشینی و بیش از 4000انواع مدرن تسلیحات موشکی و توپخانه‌ای به نیروهای مسلح تحویل داده شده است و بر اساس اطلاعات دولتی و همچنین آژانس‌های کارشناسی مستقل، در سال 2017روسیه در این زمینه در بالاترین سطح جهانی قرار گرفته است.»

به گفته این مقام نظامی، در حال حاضر بیش از 80نوع فناوری مدرن در نیروهای مسلح روسیه مورد استفاده قرار دارد. این مسئله اجازه داده تا سهم این نوع تسلیحات در ارتش تا 50درصد افزایش یابد.

وی یادآور شد که در جریان بهره گیری از تلاش‌های مشترک ارگان‌های پشتیبانی ارتش و مجتمع صنایع دفاعی روسیه، سطح بهره‌وری از فناوری‌های مدرن در روسیه به 98 درصد رسیده که برای مقایسه باید گفت که این میزان در سال 2012 حدود 84 درصد بوده است.

 


کد مطلب: 362310

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/362310/مقام-نخست-قدرتمندترین-تجیهزات-نظامی-جهان-متعلق-کدام-کشور

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com