انتقادات قهرمان المپیک 2012 از وزارت ورزش

سلیمی: پس از گذشت یک سال، هنوز قول وزیر ورزش عملی نشده است!

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۳۶۲۲۰۲
قهرمان وزنه‌برداری المپیک لندن گفت: انتظار داشتم وزیر بیشتر از این به مشکلات ما رسیدگی کند وشاید رشته‌های دیگر وقتش را پر کرده بود و وقت نداشته به وزنه‌برداری برسد.
۰
plusresetminus
سلیمی: پس از گذشت یک سال، هنوز قول وزیر ورزش عملی نشده است!
به گزارش بلاغ، بهداد سلیمی در حاشیه تمرین تیم ملی وزنه‌برداری جهت حضور در بازی‌های آسیایی 2018، در مورد انتظاری که از وزنه‌برداری برای کسب مدال وجود دارد، بیان کرد: تا بازی‌های آسیایی تنها یک هفته استراحت داشتیم و تمرینات پرفشاری را دنبال کردیم. در حال حاضر وضعیت مطلوبی داریم و ان‌شاءالله در بازی‌های آسیایی بتوانیم با دست پر برگردیم. ما تیم خوبی داریم و اگر اتفاق خاصی نیفتد فکر می‌کنم وزنه‌برداری بتواند نتایج خیلی خوبی کسب کند.

انتظار داشتم وزیر بیشتر از این  به مشکلات ما رسیدگی کند
سلیمی در پاسخ به این پرسش که حرف‌های مسئولان دربازدیدهای قبلی که از اردوی تیم ملی داشتند، عملی شده است، تصریح کرد: جا دارد از آقای صالحی امیری رئیس‌کمیته ملی المپیک تشکر ویژه کنم چون در این مدت با ورزشکاران در ارتباط بود و سعی کرد مشکلاتشان را برطرف کند اما در مورد آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، انتظارات از او خیلی بیشتر است و اینکه توجهات نیز بیشتر شود. وزیر قبل از مسابقات قهرمانی جهان برای قهرمان‌شدن در جهان قولهای مساعدی داد اما با وجود اینکه تیم ما برای اولین بار در تاریخ، قهرمان جهان شد اما آن قول‌ها عملی نشد. انتظار شخص من به عنوان کسی که از نزدیک از وزیر شناخت دارد خیلی بیشتر بود و انتظار داشتم بیشتر از این به مشکلات ما رسیدگی کند. شاید رشته‌های دیگر وقتش را پر کرده بود و وقت نداشته به وزنه‌برداری برسد.

وضعیت تجهیزات ما اسفناک است
قهرمان المپیک لندن در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه منظور او از مشکلات چه چیزی است و به نظر می‌رسد صندوق حمایت از قهرمانان، آنچنان از آنها حمایت نمی‌کند، تاکید کرد: در یک زمانی حقوق ورزشکاران قطع شد و بعد دوباره اعلام کردند که واریز می‌شود اما فقط حرف آن را زدند و واریز نشد.فکر می‌کنم حقوق یک ماه واریز شده و ورزشکاران حدود شش، هفت ماه حقوق،طلب دارند. جدا از آن فدراسیون وزنه‌برداری به دلیل منابع مالی محدودی که دارد نتوانست در این دوره اردوهای عالی با امکانات خیلی عالی فراهم کند و با وجود اینکه فدراسیون تلاش‌های خود را کرد اما ما اردوهای خوبی از لحاظ کمی و کیفی نداشتیم. بارها از طریق رسانه‌ها و دوستان اعلام کردیم وضعیت میله و صفحه‌های ما اسفناک است و تجهیزات ما قابل استفاده نیست واین احتمال آسیب‌دیدگی را بالا می‌برد. بارها به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این مسئله را اعلام کردیم اما شاهد هستیم هنوز ملی‌پوشان با همان تجهیزات قدیمی کار خود را دنبال می‌کنند و گاها باعث آسیب‌دیدگی شده است.

فوتبالیست‌ها عرقشان خشک نشده بود  پاداش‌شان را گرفتند
سلیمی در پاسخ به این پرسش که تیم ملی فوتبال پس از پیروزی برابر مراکش که با گل به خودی هم بود، بلافاصله پاداش دریافت کرد و آیا این تبعیض بین رشته‌ها باعث نمی‌شود ورزشکاران بی‌انگیزه شوند، تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم خدایی نکرده به فوتبال توهین کنیم چون هدف همه ورزشکاران شادی دل مردم است. با همان گل به خودی هم دل مردم شاد شد و مشکلاتشان را فراموش کردند و این با ارزش است و با هیچ چیزی قابل جبران نیست. اما انتظار داریم در برخی مسائل توجه به وزنه‌برداری بیشتر شود. همان فوتبالیست‌های عزیز هنوز عرق‌شان خشک نشده پاداش‌شان را دریافت کردند اما ما نزدیک به یک سال از مسابقات جهانی می‌گذرد و هنوز نتوانسته‌ایم پاداش‌هایی که برای قهرمانی در جهان قولش را از وزیر گرفته بودیم، نقد کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما