سفیر برنج فریدونکنار در کشور:

برنج فریدونکنار با کیفیت‌ترین برنج کشور است

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
کد مطلب : ۲۷۰۱۰۴
سفیر برنج فریدونکنار در کشور گفت: برنج فریدونکنار یکی از با کیفیت‌ترین برنج‌های کشور است.
۰
plusresetminus
برنج فریدونکنار با کیفیت‌ترین برنج کشور است
به گزارش بلاغ به نقل از بصیرنیوز، حاج رمضان کریمی خیر نیک‌اندیش فریدونکناری، مدت‌ها است که با هزینه شخصی در حال تبلیغ برنج فریدونکنار در شبکه‌های مختلف، استانی، کشوری و بین‌المللی است.

کریمی که گام‌های موثر و فراوانی را در بدنه توسعه و آبادانی شهرهای مختلف استان برداشته است، به دنبال احیا کردن و رونق کیفیت برنج فریدونکنار در استان مازندران، کشور و خاورمیانه است که به همین دلیل وی با حضور در شبکه‌های مختلف تلویزیونی به انجام این کار می‌پردازد.

وی که به گفته خودش در این راه چیزی جزء رضایت خداوند و کار و تلاش برای مردم این شهرستان را مهم نمی‌داند، بارها خطرهای فراوان طول سفر را بر خود هموار کرد تا به مردم کشور و دنیا بفهماند که مردم فریدونکنار در کنار خونگرمی و مهمان نوازی خود، مردمی تلاش‌گر و مستعد هستند و در این راه کمترین چشم‌داشتی نیز ندارد.

حاج رمضان در این روزها در حال مهیا شدن برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی گلفود دبی – امارات است چرا که دعوت‌نامه رسمی این نمایشگاه چند روز پیش برای وی ارسال شد.

با وی برای دقایقی کوتاه با تمام مشغله‌اش به گفت‌و‌گو نشستیم، حاج رمضان کریمی ما را با روی گشاده پذیرفت.

رمضان کریمی با بیان اینکه به دنبال رونق کیفیت برنج فریدونکار است، گفت: درست است که در این شهرستان در غیاب من بسیاری از حرف‌های نامربوط از سوی برخی از افراد معلوم‌الحال زده می‌شود اما من به مردم این شهرستان عشق می‌ورزم و برای همه آنها دعای خیر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه برنج فریدونکنار یکی از با کیفیت‌ترین برنج‌های کشور است، تصریح کرد: دلیل اصلی کیفیت برنج فریدونکنار علاوه بر ویژگی‌های اصلی یک برنج خوب از جمله عطر، طعم و قدکشیدگی در مقایسه با ارقام دیگر برنج کشت شده در نواحی شمالی، از لحاظ تغذیه‌ای خوش خوراک و آسان هضم بوده و به لحاظ بهداشتی نیز چون از کم‌ترین میزان کود‌های شیمیایی و سموم در مراحل تولید آن به کار گرفته می‌شود، منحصر به فرد است.

کریمی افزود: تالاب فریدونکنار برخلاف سایر تالاب‌های موجود در ایران فصلی است و در واقع تالاب فریدونکنار همان زمین‌های شالیزاری هستند که در فصل پاییز و زمستان مکان امنی را برای انواع پرندگان مهاجر مهیا می‌کنند.

وی ادامه داد: زمین‌های شالیزار فریدونکنار با استفاده از آب‌های رودخانه‌ای که به همراه خود مواد رسوبی، املاح و مواد معدنی فراوان دارد آبیاری می‌شود.

کریمی در پایان با بیان اینکه حضورم در شبکه‌های تلویزیونی هرگز یکسویه و خودپسندانه نبوده است، گفت: به چیزی جزء سربلندی مردم شهر و استان نمی‌اندیشم و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم و مهم‌تر از همه حرف‌های نابخردان خللی در راه‌های خداپسندانه‌ام ایجاد نمی‌کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما