تاریخ انتشارشنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۲
کد مطلب : ۲۵۳۲۳۰
مردم قم با تجمع در برابر بیت یوسف صانعی و با سر دادن شعارهایی همچون «شهر مقدس قم، جای منافقین نیست» خواستار برخورد با وی به علت حاشیه سازی ها و حمایت وی از اراذل و اوباش شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، "نهم دی ماه" یاد آور روزی است که در آن بار دیگر "دست قدرت خدا" در دفاع از حریم ولایت از آستین ملت ایران بیرون آمد تا به تمام فتنه گران و حامیان غربی آن ها حقانیت کلام الهی "ان الباطل کان زهوقا" را یاد آوری کند. این سطور چیزی نیست، جز یادآوری تاریخی و گام به گام حوادثی که حماسه "نهم دی ماه" را رقم زد.


نهم دی ماه، همان روزی که رهبر معظم انقلاب آن را به تاسی از امام راحل در نام گذاری قیام مردمی 15 خرداد، "یوم الله" نامیدند.


در اولین روز از دی‌ماه سال 88، در پی اهانت‌های صورت گرفته در مراسم تشییع جنازه آیت الله منتظری از سوی جمعی از فرصت‌طلبان و همچنین تخریب اموال عمومی، مردم قم برای دومین روز با تجمع در برابر بیت امام راحل خواستار برخورد قانونی با مسببین حوادث اخیر در این شهر شدند.


معترضین سپس در برابر بیت یوسف صانعی تجمع کردند و با شعارهایی همچون «شهر مقدس قم، جای منافقین نیست» خواستار برخورد با وی به علت حاشیه سازی ها و حمایت وی از اراذل و اوباش شدند و با امضای طوماری خطاب به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اعلام «عدم صلاحیت مرجعیت صانعی» را از سوی جامعه مدرسین مطالبه نمودند.


آیت الله نوری همدانی در دیدار جمعی از اعضای نیروی دریایی سپاه پاسداران شهید محلاتی تهران ضمن محکوم کردن شعارهای ساختارشکنانه سرداده شده توسط برخی از افراد در مراسم تشییع پیکر آیت الله منتظری گفت:«سکوت در برابر این شعارهای ساختارشکنانه جایز نیست.» ایشان همچنین با اشاره به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای یادآور شد: «برخی ها دلشان می خواهد نظام اسلامی و ولایی ما را به هم بزنند، به همین جهت تمام حملات را به سمت ولایت فقیه نشانه گرفته اند. اگر ولایت کنار برود تسلط استکبار بر کشور آسان خواهد شد.»


وی از شعارهای انحرافی روز جهانی قدس نیز انتقاد کرد و گفت: «شعار جمهوری ایرانی، دهن کجی به اسلام و آرمان‌های امام راحل است. شعار «نه غزه نه لبنان» که در روز جهانی قدس توسط برخی افراد سر داده شد، نوعی دهن کجی به تمام آرمان‌ها، حرکات و شعارهای اصیل انقلاب اسلامی است که ما نباید در برابر آن بنشینیم و تنها تماشاگر باشیم... دین مبین اسلام تماشاگر بودن، بی تفاوتی و سکوت در برابر منکرات را قبول ندارد.»


اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه خود، میرحسین موسوی را از ریاست فرهنگستان هنر برکنار و علی معلم دامغانی را جایگزین وی کردند.

 
منبع : نگاه آزاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما