تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰
کد مطلب : ۲۱۰۹۱۹
سخنگوی پویش مردمی معیار گفت: پویش مردمی معیار، باورهای غلطی را که منجر به آسیب‌های اجتماعی، تلاطم روحی و تزلزل در بنیان خانواده می‌شود را هدف گرفته و هنر را به‌عنوان ابزار آگاهی بخشی به کار گرفته است.
۰
plusresetminus
به گزارش خبرنگار بلاغ، در روزهایی که شبکه اجتماعی در بین مردم رواج پیدا کرده و مردم با مسائل اجتماعی مختلفی روبرو هستند، گروهی از جوانان این کشور در قالب بسیج دانشجویی با نام "پویش مردمی معیار" اقدام به ساخت کاریکاتورها و طنز نوشته‌هایی در زمینه آگاهی رساندن درباره مسائل و مشکلات عمومی و اجتماعی به‌خصوص تجمل‌گرایی کرده و با این کار قصد اصلاح رفتارها و عادت‌های نامناسب در بین مردم را دارند.

سیدمحمد فتحی یکی از اعضا این گروه در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره شکل‌گیری این پویش گفت: در اوایل اسفند ماه سال 94 به پیشنهاد یکی از دوستان، جمعی از دانشجویان و اساتید رشته‌های مختلف اعم از علوم انسانی، مهندسی و هنر پویشی با هدف رفع بحران‌های اجتماعی کاذب در کنار هم جمع شدند و این گروه را تشکیل دادند.

وی بیان کرد: همه این دوستان معتقدند که با دادن آگاهی‌های ابتدایی به مردم عزیزمان درباره برخی باورهای غلط و اشتباه، می‌توان از ظهور بسیاری از پدیده‌های شوم اجتماعی و ناملایت فردی جلوگیری کرد و به نحوی غیرمستقیم به تحکیم بنیان خانواده در جامعه کمک کرد.

سخنگوی پویش مردمی معیار تصریح کرد: بسیاری از مشکلات خانوادگی که باعث کش‌مکش‌ها، اختلاف‌ها و دعواهای خانوادگی می‌شود و خانواده‌ها را تا پای طلاق پیش می‌برد، ریشه‌های غیرمرتبط با موضع اختلاف دارند که بعضا با یک تلنگر یا اطلاع‌رسانی صحیح قابل رفع هستند.

فتحی درباره انتخاب معضل تجمل‌گرایی به جای سوژه‌های متداولی مانند اعتیاد و طلاق، گفت: حقیقت ماجرا این است که ظهور بسیاری از معضلات در جای دیگری قابل جستجو است و به همین نحو، راه حل و شیوه التیام آن را نیز بایستی در جای دیگری جست‌و‌جو کرد، به‌عنوان مثال در همین دو مورد اشاره شده، می‌توان دو عامل اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی را به‌عنوان ریشه‌های شکل‌گیری دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از سرخوردگی‌ها، اختلاف‌ها و درگیری‌ها در خانواده ریشه در اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی دارد و حتی معضلات اخیر در فضای اداری کشور نظیر فیش‌های حقوقی نجومی نیز در همین نگرش‌های غلط ریشه دارند، اضافه کرد: در کل نگاهی جامع، سرخوردگی یک جوان در نداشتن فلان ماشین یا بهمان لباس تا فساد ادرای، رشوه خواری و سوء استفاده مالی و اختلاس‌های میلیاردی را نشات گرفته از همین نگاه رایج و غلط می‌داند.

فتحی افزود: سوژه‌های زیادی را در دستور کار جنبش داریم، اما از آنجا که به حل ریشه‌ای معضلات اجتماعی معتقدیم و به‌دنبال حل مشکلات هستیم، تا تثبیت عملی یک موضوع در جامعه به پرداختن به آن ادامه خواهیم داد.

وی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌ها و مشکلات موجود، انیمیشن سریالی طنز ملولستان بیشترین وقت را از ما می‌گیرد.

فتحی با بیان اینکه «ملولستان» یک کار مردمی است که با همت چهار نفر از دوستان، بدون پیش تولید و به صورت هفتگی تولید می‌شود، گفت: ملولستان همیشه یک محصول مردمی و برای مردم است و قصد رقابت با هیچ محصولی را نداشته و اصلا بنای بر تجاری سازی ندارد، حتی اگر به پخش تلوزیونی برسد.

این عضو پویش مردمی معیار خاطرنشان کرد: پویش از ابتدای راه تاکنون بدون هرگونه وابستگی سیاسی و جناحی و کاملا مستقل به فعالیت خود ادامه داده است؛ البته این به معنای عدم تمایل دوستان به کسب حمایت افراد و گروه‌ها و جریان‌های موجود نیست، بلکه بدین معنا است که ما از کمک و تلاش همه جریان‌ها در نشر محتوای پویش و کمک به حل معضلات اجتماعی استقبال می‌کنیم و در عین حال وابستگی به هر جریانی را نفی نمی‌کنیم.

فتحی در پایان تاکید کرد: باعث افتخار ما است که این پویش در ماه‌های گذشته مورد استقبال مردم عزیزمان قرار گرفته و بسیاری از افراد دلسوز به‌صورت خودجوش اقدام به نشر محتوای پویش و دعوت دوستان و بستگان خود به پویش معیار کرده‌اند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما