تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۱۵۸۳۱۱
خودرو هاي لکسوس از بدو تولد به بي صدايي و آرامش بسيار زياد معروف بودند اما در بين توليدات لکسوس مدل CT200H از ساير محصولات اين برند بي صداتر مي باشد. واقعا چه چيز باعث عملکرد برجسته اين خودرو در آزمايش تست صدا مي شود؟
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به منظور آزمايش لکسوس CT200H ، اين خودرو در اتاق آزمايشي که با محيط عادي شبيه سازي شده بود قرار گرفت و با ثابت کردن چرخ هاي اين خودرو به تعيين کميت سر و صداي موتور الکتريکي و بنزيني (به صورت جداگانه) اين خودرو پرداخته شد، سپس با به حرکت درآوردن چرخ ها مجدد اين کار را تکرار شد. زماني که خودرو با نيروي الکتريکي در حال حرکت بود، صداي برخاسته از موتور برق اين خودرو همانند صداي زمزمه کردن آن هم به صورت بسيار آهسته بود. با افزايش سرعت و تغيير موتور از برق به نوع بنزيني آن باز هم صداي افزايش يافته به ندرت قابل شنيدن بود.
کم صداترين لکسوس دنیا +عکس

از زمان راه اندازي و توليد LS400 در سال ۱۹۸۹ هسته ي اصلي خودروهاي لوکس با اين موتور در لکسوس ايجاد شد. طرح هاي آيروديناميکي در اين خودروها به خوبي ادامه يافت و هدف توليد خودرو با حداقل آلودگي صوتي اجرا گرديد.

درحالي که دسته اي از علاقمندان به خودرو به دنبال صداي خودروهاي با تيپ اسپرت نظير آنچه که قرار است درLFA و RC F ايجاد شود هستند، دسته اي ديگر به دنبال خودروهاي عاري از هرگونه سر و صدا هستند که البته هيچ پيشنهادي بهتر از خودروهاي لکسوس هايبريدي به آن ها نيست.

بر اساس آزمايش هاي مختلف انجام شده خودروهاي هايبريدي لکسوس به عنوان بي سر و صداترين خودروها به رسميت شناخته شده اند که در ميان اين ها خودرو CT200h موفق به اخذ جايزه معتبر QMانگلستان مبني بر کمک به کاهش آلودگي صوتي جامعه شده است.

کم صداترين لکسوس دنیا +عکس

در انجام آزمايش و تست صدا، در داخل کابين اين خودرو ميکروفن بسيار تقويت شده قرارداده شد به علاوه در اين آزمايش گوش آموزش ديده يکي از مهندسين هم قرار داشت که پس از انجام اين آزمايش مجموعاً به اين نتيجه رسيديم که اين خودرو حتي پس از روشن شدن موتور بنزين هيچ صدايي را به داخل کابين منتقل نمي کند. به همين منظور خودرو CT200h بي صدا ترين خودرو شناخته شده است./م

منبع : صراط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما