تاریخ انتشارشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۳۹۶۲۵۴
هزینه‌های یک فرزند برای خانواده ای در سطح متوسط در شرایط اقتصادی امروز مشکل است، چه رسد به اینکه سه فرزند در یک زمان وارد یک خانواده شوند.
۰
plusresetminus
بیمه نیستیم و مستاجریم/ هزینه‌های سر‌سام‌آور در سایه عدم حمایت دولت
به گزارش بلاغ، وقتی تست بارداری اش مثبت بود، دنیا به یکباره آغوش خوشبختی را برایش گشود، تمام تلخی های زندگی به شیرینی لذت بخشی بدل شد و او را در انتظار 9 ماه طلایی گذاشت.

فرزند دار شدن، یکی از قشنگ ترین بخش زندگی هر زوجی است، مخصوصا اگر چند قلو باشد، زیبایی آن را دوچندان می کند، البته برای دیگرانی که گذرا و مقطعی با این کوچولوهای دوست داشتنی روبه رو می شوند، لحظات شیرینی خواهند بود، اما والدینشان با پا گذاشتن نوزادان به درون خانواده، چالش بزرگ اقتصادی را تجربه خواهند کرد.

علیرضا میرداوود و صدیقه خوشدل، زوجی هستند که بعد از 2 سال زندگی مشترک، چندی پیش 5 نفره شدند و خانواده کوچکشان به یکباره بزرگ شد؛ گفتگویی با این خانواده چالوسی داریم.

خوشدل به تولد سه قلوهایش اشاره کرد و گفت: دکترم بخاطر شرایط بارداری ام، عنوان کرد که زایمان زودرسی را تجربه می کنم، از همین رو با وجود اینکه در چالوس بیمارستان های خوبی وجود دارد، دکترم توصیه کرد که به خاطر وجود امکانات زیاد به بیمارستان امام علی (ع) آمل بیایم.

وی ادامه داد: در اواخر هشت ماهگی بودم که به خاطر وخامت حالم مرا با آمبولانس به بیمارستان امام علی(ع) آوردند، ساعت12 شب بود که به آمل رسیدیم و یک ساعت بعد از اتاق عمل بیرون آمدم.

این مادر جوان از رفتار پرسنل بیمارستان امام علی (ع) تشکر کرد و افزود: برایم جالب بود که رئیس بیمارستان تمام مدت در اتاق عمل حضور داشت و پیگیر حال بچه هایم بود.

وی اظهار کرد: بخاطر شرایط بچه هایم چند روز در nicu بستری بودند، رفتار پرسنل بیمارستان با ما خیلی خوب بود، این برخورد خوبشان  سختی های که در شهری دیگر باشم را برایم کم کرد و احساس می کردم که در بیمارستان خصوصی بستری هستم و این دلگرمی بزرگی در این شرایط برایم بود.

خوشدل با بیان شرایط اقتصادی امروز تصریح کرد: هزینه های یک فرزند برای خانواده ای در سطح متوسط در شرایط اقتصادی امروز مشکل است، چه رسد به اینکه سه فرزند در یک زمان وارد یک خانواده شوند، خوراک ، پوشاک و بعدها دکتر و... نگرانی های است که لذت فرزندار شدن را از من و پدرش گرفته است.

وی تصریح کرد: همسرم راننده یک اداره و قراردادی است، بیمه نیستیم و در خانه استیجاری زندگی می کنیم.

این بانوی جوان به افزایش هر روزه اقلام اشاره کرد و گفت: برای هیچ پدری لذت بخش تر از بغل کردن فرزندانش نیست، اما این موضوع همسرم را خیلی نگران کرده و در مضیقه مالی هستیم.

وی با بیان اینکه از طرف دولت هیچ حمایتی انجام نشده است، عنوان کرد: اداره بهزیستی چالوس فقط شیرخشک داده اند، که آن هم به بچه هایم نمی سازد و هیچ حمایت دیگری صورت نگرفته است.

خوشدل در پایان خاطرنشان کرد: از دولت می خواهم تا برای خانواده های که چندقلو دارند شرایطی را فراهم کنند تا بتوانند، شرایط حداقلی را برای خانواده شان فراهم کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
تو متن خبر زدی خانواده در چالوس زندگی میکنن و چلوسی هستن و فقط برای تولد بچه اومدن آمل ، بعد رو تیتر زدی مادر سه قلوی آملی!!!!!!!! بلاغ حواست پرته انگار...