تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲
کد مطلب : ۳۹۲۷۳۹
تحلیل گر مسائل استراتژیک با بیان اینکه یکی از لوازم و ملزومات و نیز بایدهای گام دوم انقلاب، بازخوانی و یادآوری عبرت‌های گام اول انقلاب است؛ گفت: با تمام مشقت‌ها و هزینه‌ها، فتنه 88 تمام شد؛ اما فتنه‌ها باقی است و اکنون، دشمن فتنه‌های اقتصادی و سیاسی را در دست اجرا دارد و در این فتنه، مذاکره اسم رمزی است برای فتنه‌ای تازه.
۰
plusresetminus
بازخوانی فتنه 88 یک ضرورت و مایه عبرت است/ لزوم هوشیاری در برابر فتنه‌های سیاسی و اقتصادی دشمن
سیدعلی سلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص سالروز 29 خرداد و لزوم بازخوانی و یادآوری خطبه‌های نمازجمعه مقام معظم رهبری طی این روز در سال 88 اظهار کرد: یکی از لوازم و ملزومات و نیز بایدهای گام دوم انقلاب، بازخوانی و یادآوری عبرت‌های گام اول انقلاب است.

وی افزود: به تعبیر دقیق "فذکرهم بایام‌الله" بیانگر توصیه به مومنین در خصوص یادآوری سختی‌های گذشته، صبوری و شکرگزاری نعمت انقلاب است که برای ما یک نشانه است برای بصیرت.

این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: ما در تاریخ انقلاب مجموعه‌ای از حوادث و وقایع گوناگونی را پشت سر گذاشتیم که انقلاب، جنگ و بزنگاه‌های مختلف نمونه‌های بازر این وقایع است که یکی از این بزنگاه‌ها که هر ساله باید یادآوری شود و بماند و مایه عبرت شود، موضوع فتنه غم انگیز سال 88 است.

این مدرس و استاد حوزه و دانشگاه گفت: در این بزنگاه تاریخی، دشمن حلاوت حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات را با یک پروژه شوم صهیونیستی-غربی-عربی با پیاده‌نظام برخی خائنین به انقلاب به کام همگان تلخ کرد و موجب تحمیل هزینه‌های هنگفتی به نظام و انقلاب شد.

سلیلی ادامه داد: در این واقعه، ملت ما با بصیرت و لبیک به ندای " این عمار" مقام معظم رهبری پس از 8 ماه کارشکنی‌ها و آشوب‌ها، سربلند از این امتحان بزرگ، بیرون آمدند.

وی بیان کرد: در ان فتنه در کنار موضوع سکوت و خیانت عده‌ای از فتنه‌گران و کسانی که می‌بایست موضع می‌گرفتند و نگرفتند؛ و در کنار جنبه سیاه و شوم، یک جنبه نورانی هم وجود داشت و آن همدلی، وحدت و بصیرت نیروهای انقلابی در جبهه مبارزه با این فتنه بود.

این تحلیل گر مسائل استراتژیک تصریح کرد: یکی دیگر از جنبه‌های این واقعه تلخ، مواضع قاطع رهبر فرزانه انقلاب بود که برجسته‌ترین آن، سخنرانی ایشان در نماز جمعه 29 خزداد 98 بود که به حقیقت، فصل‌الخطاب بود و ایشان با تبیین برنامه‌های دشمن برای برهم زدن امنیت و حضور 40 میلیونی مردم، برای ملت و برای مسئولان، چراغ راه را نشان دادند و کلید واژه بصیرت را مطرح کردند که این کلید واژه در نهایت پس از هشت ماه، جلوه آن را در 9 دی‌ماه دیدیم.

این مدرس و استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: در این واقعه، جبهه، جبهه‌ای شبهه ناک بود و فضا چنان غبارآلود بود که تشخیص را برای خیلی‌ها، سخت کرده بود و مقام معظم رهبری با تبیین دشمنی و مواضع دشمن در برابر حضور حماسی مردم و تلاش آن‌ها برای تلخی حلاوت این حماسه ملی، به یادآوری بصیرت پرداختند که ما در گام دوم انقلاب هم به موضوع بصیرت نیاز داریم.

سلیلی اضافه کرد: ایشان در کنار این سخنان به بحث عزت ملی و مرزبندی روابط خارجی اشاره کردند که برخی‌ها با نداشتن این مرز، در صف و زمره یاران معاندین و دشمنان انقلاب قرار گرفتند.

وی متذکر شد: رهبری در این سخنرانی به آسیب شناسی مسائل انتخابات هم پرداختند و تک تک موضوعات انتخابات را از مناظرات گرفته تا مسائل پس از انتخابات و شمارش آراء را مورد رصد قرار دادند و این امر بیانگر جامعیت سخنان رهبری در این روز بود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی مطرح کرد: ایشان در بخشی دیگر از سخنانشان همگان را دعوت به تمکین قانون کردند چرا که تقلب اسم رمز فتنه 88 بود و متاسفانه برخی‌ها، فتنه گری و آشوب به راه انداختند و رهبری آنان را دعوت به پرهیز از اردوکشی‌های خیابانی و وارد بازی کردن مردم به این موضوع کردند.

این مدرس و استاد حوزه و دانشگاه گفت: در بخش پایانی خطبه تاریخی مقام معظم رهبری به استغاثه ایشان به امام زمانشان بر می‌خوریم که از نکات غم انگیز و تلخی بود که چند پیام را در خود داشت.

سلیلی افزود: یکی از این پیام‌ها این بود که صاحب اصلی و همه کاره این انقلاب، امام زمان (عج) است و اوست که مایه آرامش جان‌های مشتاق است و پیام دیگر این استغاثه، تنهایی مقام معظم رهبری بود؛ چرا که کسانی که در ان بعد از زمان، می‌توانستند موضع بگیرند، سکوت کردند و این موضوع، آدمی را به یاد تنهایی‌های امیرالمومنین(ع) و درددل‌های او با چاه می‌اندازد.

وی با بیان اینکه گام اول انقلاب با این عبرت‌ها به دست ما رسیده است؛ اعلام کرد: رهبری در سخنرانی خود در این باره از واژه خون‌آورد شهدا استفاده کردند که این بیانگر آن است که ما برای انقلاب هم خون دادیم و هم خون دل خوردیم و اینگونه توانستیم با یاری خداوند، بصیرت مردم و هدایت رهبری، این وقایع تلخ را به روز تجلی بصیرت یعنی یوم‌الله نهم دی ماه ختم کنیم.

تحلیل گر مسائل استراتژیک تأکید کرد: به هر حال و با تمام مشقت‌ها و هزینه‌ها، فتنه 88 تمام شد؛ اما فتنه‌ها باقی است و اکنون، دشمن فتنه‌های اقتصادی و سیاسی را در دست اجرا دارد و در این فتنه، مذاکره اسم رمزی است برای فتنه‌ای تازه.

این مدرس و استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: راهکار مبارزه با این فتنه‌ها با کلیدواژه‌های رونق تولید، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با فساد اقتصادی است که می‌تواند ما را در این نبرد، پیروز و موفق بگرداند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما