تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
کد مطلب : ۳۸۴۲۴۷
مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری با بیان اینکه منابع مالی این پروژه از قبل مشخص شده و سیل اخیر، تاثیری بر تامین منابع این پروژه ندارد؛ گفت: مطمئنا کار بازسازی و مرمت مسجد جامع ساری تا پایان تابستان امسال به پایان می‌رسد.
۰
plusresetminus
آخرین جزئیات بازسازی مسجد جامع 8 ماه پس از آتش‌سوزی/مشکل تامین منابع مالی نداریم
به گزارش بلاغ، مهدی ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازسازی مسجد جامع ساری که در تیرماه گذشته دچار حریق و تخریب بسیاری از قسمت‌‌های این مسجد شد، اظهار کرد: در حال حاضر، با تمام ظرفیت و توان در حال کار هستیم.

وی افزود: در حال حاضر، توأمان هم تاسیسات مسجد در حال انجام است و هم کار مرمت در دست اجرا است.

مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری خاطرنشان کرد: هم اکنون بازسازی و مرمت مناره‌ها و گلدسته‌ها به پایان رسیده و کار ساخت چارچوب در و پنجره‌ها در حال انجام است.

ایزدی اعلام کرد: غالب بازسازی و مرمت بخش‌های آسیب‌دیده مسجد از 60 تا 90 درصد انجام شده است.


وی در خصوص میزان هزینه ریالی این پروژه و همچنین برخی نگرانی‌ها با توجه به سیل اخیر در خصوص تامین منابع پروژه گفت: تاکنون بیش از 7 میلیارد تومان هزینه شده است و با توجه به برآوردهای اعلام شده، بیش از 10 میلیارد تومان دیگر منابع مالی برای اتمام کامل پروژه لازم است.

مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری با بیان اینکه هیچ نگرانی بابت تامین منابع مالی این پروژه وجود ندارد؛ متذکر شد: منابع مالی این پروژه از قبل مشخص شده و تامین اعتبارات لازم انجام شده است و سیل اخیر، تاثیری بر تامین منابع این پروژه ندارد.

ایزدی در خصوص زمان پایان بازسازی و مرمت این پروژه بیان کرد: با روند فعلی کار و همچنین میزان پیشرفت کار، مطمئنا کار بازسازی و مرمت مسجد جامع ساری تا پایان تابستان امسال به پایان می‌رسد.

وی در خصوص میزان پیشرفت کار پس از گذشت بیش از 8 ماه از حادثه آتش سوزی، پاسخ داد: تاکنون، بخش جنوبی مسجد تا 80 درصد، شرقی و غربی تا 70 درصد و بخش شمالی مسجد نیز تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کار با قوت در حال انجام است.


مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری تاکید کرد: آجر به اجر و چوب به چوب مسجد، همانند گذشته و به صورت سنتی با به‌کار گیری اساتید برجسته کشور در حال بازسازی و مرمت است.

ایزدی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اینکه آیا بارندگی‌های شدید هفته‌های اخیر، لطمه‌ای به این پروژه وارد کرده است یا خیر، گفت: با سقف‌های شیروانی که در بخشی از مسجد به پایان رسیده بود و همچنین سقف‌های حفاظتی که ایجاد شده بود، هیچ خسارتی به مسجد وارد نشد.

گفتنی است مسجد جامع ساری که کهن‌ترین مسجد دیار علویان لقب گرفته است؛ در 21 تیر ماه سال جاری به طور کامل طعمه حریق شد که با همت مسئولان استانی و مردم ولایی در حال مرمت و بازسازی است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما