تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۳۸۴۰۳۸
سرپرست گروه مسافری راه آهن شمال با اشاره به آب گرفتگی خط ریلی پل سفید به زیراب در اثر بارش‌های شب گذشته؛ گفت: با توجه به مسدود بودن محور زیراب به پل سفید، برنامه‌های حرکتی مسیر ریلی تهران به گرگان و بالعکس، حذف شد.
۰
plusresetminus
لغو قطار امشب تهران - گرگان به دلیل آبگرفتگی محور سوادکوه/خسارت 15 میلیاردی سیل به راه آهن شمال
به گزارش بلاغ، حمیدرضا مجلسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: بارش‌های شب گذشته و تداوم آن موجب شد تا در ساعت 6:30 صبح امروز با طغیان رودخانه تلار در سوادکوه شمالی، با مسدود شدن و آب گرفتگی خط ریلی محور پل سفید-زیراب مواجه شویم.

وی افزود: در حال حاضر، محور پل سفید به زیراب مسدود است و قطارهای مسافری گرگان که به دلیل سیل اخیر، مقصد حرکتشان از ایستگاه بندرترکمن است تا ایستگاه زیراب می‌آیند و برگشت می‌کنند.

سرپرست گروه مسافری راه آهن شمال خاطرنشان کرد: با توجه به مسدود بودن محور زیراب به پل سفید، برنامه‌های حرکتی مسیر ریلی تهران به گرگان و بالعکس، حذف شد.

مجلسی متذکر شد: قطار فردای مسیر مشهد به ساری، در ایستگاه پل سفید متوقف و مسافران مابقی مسیر را با اتوبوس به ساری می‌آیند.

وی ادامه داد: قطار امروز تهران به ساری نیز به دلیل مسدود بودن مسیر در ایستگاه پل سفید متوقف و مسافران توسط اتوبوس‌های پیش بینی شده به ساری انتقال داده می‌شوند.

سرپرست گروه مسافری راه آهن شمال متذکر شد: استان مازندران، 14 سرویس قطار مسافری به طور روزانه دارد که به طور متوسط، روزانه 3500 مسافر در خطوط ریلی استان جابجا می‌شوند.

مجلسی عنوان کرد: نیروهای فنی به محل حادثه در محور سوادکوه اعزام شده‌اند تا با بررسی آن در اسرع وقت نسبت به بازگشایی مسیر اقدام کنند.

وی طول خطوط ریلی راه اهن شمال را 224 کیلومتر اعلام کرد و افزود: روزانه نزدیک به 1200 مسافر در ایستگاه ساری، ورود و خروج می شود.

سرپرست گروه مسافری راه آهن شمال تصریح کرد: کلیه بلیت‌های مسیرهای لغو شده، به طور 100 درصد و طی بازه زمانی یک ماهه قابل استرداد است و مسافران با مراجعه به مراکز خرید بلیت، بهای خود را دریافت کنند.

مجلسی یادآور شد: به طور کلی 16 سرویس ریلی در استان در حال انجام است که مشتمل بر 8 سرویس قطار محلی از بندرترکمن به پل سفید و بالعکس، یک قطار تهران به ساری و بالعکس، یک روز در میان سرویس مشهد به ساری و بالعکس و همچنین قطار گردشگری تهران به ساری و بالعکس.

وی با بیان اینکه طی سال جاری هیچگونه افزایش قیمتی بابت سفرهای نوروزی نداشتیم، گفت: نرخ فعلی بلیت قطار درجه دو اتوبوسی تهران به ساری 12 هزار تومان، درجه یک اتوبوسی 32 هزار تومان، تهران به مشهد درجه یک چهار تخته 120 هزار تومان و درجه یک 6 تخته 96 هزار تومان می‌باشد.

سرپرست گروه مسافری راه آهن شمال در پایان برآورد اولیه خسارت سیل اخیر به تاسیسات و خطوط ریلی استان را حدود 15 میلیارد تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما