تاریخ انتشارچهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
کد مطلب : ۳۸۳۶۳۷
فرماندار نکا با بیان اینکه سیل مجموعا 182 میلیارد تومان خسارت به این شهرستان وارد کرد؛ گفت: سیل اخیر به 450 واحد مسکونی خسارت و موجب تخریب 100 درصدی 30 واحد روستایی شد.
۰
plusresetminus
خسارت 182 میلیارد تومانی سیل به شهرستان نکا/30 واحد روستایی کاملا تخریب شد
به گزارش بلاغ، عبدالجواد توحیدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص میزان خسارات وارده به شهرستان نکا در پی وقوع سیل اخیر گفت: سیل مجموعا 182 میلیارد تومان خسارت به این شهرستان وارد کرد.

وی افزود: از این میزان، سیل اخیر 112 میلیارد تومان به تاسیسات زیربنایی، 62 میلیارد تومان به بخش‌های دام و طیور، کشاورزی و باغی، 8 میلیارد تومان به مسکن و 30 میلیارد تومان نیز به راه‌های مواصلاتی شهری و روستایی خسارات وارد کرد.

فرماندار نکا خاطرنشان کرد: سیل موجب رانش در بیش از 70 نقطه به وسعت 10 تا 300 متر شد که موجب شد تا در برخی مناطق نیاز به احداث راه‌های جدید داریم.

توحیدی مقدم ادامه داد: در سیل اخیر، ارتفاع برف در برخی روستاهای ما حتی به 1.5 متر رسید که 60 روستای نکا دچار برف گرفتگی کرد که 13 روستا در محاصره کامل برف قرار گرفت و با تلاش دستگاه‌ها، 12 روستا بازگشایی و یک روستای باقیمانده به دلیل شرایط خاص موجود، همچنان مسدود است.

وی بیان کرد: سیل اخیر به 450 واحد مسکونی نکا خسارت وارد کرد که از این تعداد، 30 واحد شهری بوده و در 30 واحد روستایی نیز تخریب 100 درصدی داشتیم.

فرماندار نکا عنوان کرد: سیل موجب آسیب به 60 مرغداری، 50 واحد صنفی روستایی، 300 واحد دامداری، 100 راس دام سبک، 40 راس دام سنگین، 10 هزار آبزی پروری، 7 هزار هکتار اراضی باغی، 6 هزار و 200 هکتار اراضی زراعی و رانش 500 هکتار از اراضی باغی و زراعی شد.

توحیدی مقدم با بیان اینکه حجم سیل اخیر تقریبا دو برابر سیل سال 1378 شهرستان نکا بود؛ مطرح کرد: اگر اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه طی این سال‌ها نبود، قطعا بخش وسیعی از شهر نکا را سیل در بر می‌گرفت.

وی اضافه کرد: 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی را آب گرفت و در برخی نقاط ارتفاع آب به یک متر هم رسید.

فرماندار نکا در بخش پایانی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درخصوص میزان تولید زباله در این شهرستان اعلام کرد: هم اکنون میزان تولید زباله در نکا به 70 تن در روز می‌رسد که در دو مکان مجزای دپوی زباله روستایی و شهری، در حال مدیریت هستیم.

به گفته توحیدی مقدم، شهرستان نکا با وسعت یک هزار و 400 کیلومتر مربع مشتمل بر دوبخش مرکزی و هزار جریب با دارا بودن سهم 40 درصدی تولید مرکبات، شلیل و هلو در استان، دارای جاذبه‌های گردشگری، بومگردی و توریستی فراوانی است که می‌بایست با برندسازی محصولات کشاورزی و برنامه‌های گوناگون، این صنعت را تقویت کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما