تاریخ انتشاريکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
کد مطلب : ۳۷۰۲۲۶
عضو شورای شهرستان ساری گفت: به صورت قطع یقین اعلام می‌کنم که صددرصد آب و خاک منطقه چهاردانگه مازندران به دلیل انتقال نامناسب زباله آلوده است و مستندات کافی در این ارتباط داریم.
۰
plusresetminus
آب و خاک منطقه چهاردانگه ساری آلوده است/ دغدغه‌ای برای احداث کارخانه زباله‌سوز وجود ندارد
به گزارش بلاغ، بابک یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره مشکل کارخانه زباله‌سوز ساری اظهار کرد: زباله‌های ساری قرار بود که تنها ۶ ماه به منطقه چهاردانگه انتقال یابد.

وی با اعلام اینکه در دوره چهارم پیگیری‌های زیادی برای ساماندهی امور انجام شده است، تصریح کرد: تلاش‌های انجام شده با کم‌کاری دولت و شهرداری همراه بوده است.

عضو شورای شهرستان ساری، با اعلام اینکه اقدامات انجام شده برای ساماندهی زباله در ساری مناسب نیست، گفت: زمان احداث کارخانه زباله‌سوز سال به سال تنها تمدید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با ورود هر استاندار مباحثی درباره احداث کارخانه زباله‌سوز مطرح شده و به سرانجام نمی‌رسد، پیگیری‌های اسلامی تا حدودی مناسب بوده و برنامه زمان بندی جدیدی اعلام کردند که این برنامه به نظر می‌رسد دوباره به سرانجام نمی‌رسد.

یوسفی با اعلام اینکه مسئولان اجرایی برای جلب رضایت مردمی از ما درخواست نماینده برای پیگیری کار دادند، افزود: سید حسن موسوی عضو شورای شهر کیاسر و محمد تقی خندان عضو سازمان مردم نهاد منطقه را معرفی کردیم،اما به دغدغه‌های این نماینده‌ها چندان توجه نمی‌شود.

عضو شورای شهر کیاسر با اعلام اینکه اقدامات انجام شده برای تکمیل پروژه کارخانه زباله‌سوز ساری به صورت مناسب انجام نمی‌شود، گفت: از بازدیدهای میدانی خبری نیست و به کلی روند پیشرفت کارخانه زباله‌سوز مناسب نیست.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای دفن زباله در منطقه وجود دارد، یادآور شد: زباله نه تنها در محل تعیین شده دفن نمی‌شود، در حال حاضر فقط شاهد دپو زباله هستیم.

یوسفی با اعلام اینکه به مسئولان اجرایی کشور در این ارتباط نامه‌های مکرری نوشتیم،گفت:به نامه‌ها و دغدغه‌های مردم توجه چندانی نشده است.

وی در ارتباط با علت برکناری بخشدار سابق منطقه چهاردانگه ساری، گفت: بخشدار سابق آزمایشاتی از وضعیت خاک و آب منطقه تهیه کرده بود که تبعات پیگیری مطالبات مردمی برای سلطانی حداقل در ظاهر برکناری وی از این سمت بود و نتایج بررسی‌ها هم در اختیار مردم قرار نگرفته است.

عضو شورای شهرستان ساری، خاطرنشان کرد: بنده به صورت قطع یقین اعلام می‌کنم که صددرصد آب و خاک منطقه چهاردانگه مازندران به دلیل انتقال نامناسب زباله آلوده است و مستندات کافی در این ارتباط داریم.

یوسفی با اشاره به بی‌مهری محیط زیست نسبت به ساماندهی زباله در منطقه چهاردانگه مازندران، ادامه داد: این ارگان اقدام مناسبی برای ساماندهی زباله در این منطقه انجام نداده است.

وی گفت: کشاورز ما برای از بین بردن خوک که به محصولات کشاورزی آسیب می‌زند باید به محیط زیست پاسخ بدهد، اما اجازه اعتراض و انتقاد نسبت به وضعیت نامناسب زباله ندارند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما