تاریخ انتشارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۳۶۹۱۲۲
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه جاده گلوگاه به دامغان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان است که در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و بزودی کار اجرای آن آغاز خواهد شد.
۰
plusresetminus
پروژه جاده گلوگاه به دامغان بزودی آغاز می‌شود/ لزوم حمایت از دکل‌بندان گلوگاهی
به گزارش بلاغ، علی‌محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: تلاش ما بر این بود که با یک برنامه‌ریزی درست در حوزه‌های مختلف همچون آب، حمل و نقل، بهداشت و درمان، ورزش، کشاورزی و صنعت برنامه‌ریزی کنیم به گونه‌ای که زمانی این چهار سال تمام شد، مسائل اصلی این بخش‌ها را تا حدود زیادی حل شود.

وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان حدود 9 میلیارد و 200 میلیون تومان از سال 95 تا کنون در گلوگاه هزینه شده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوزه حمل و نقل در گلوگاه، اظهار داشت: مهمترین پروژه‌ای که در گلوگاه وجود دارد، پروژه جاده گلوگاه به دامغان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان است که در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و بزودی کار اجرای آن آغاز خواهد شد، همچنین احداث پوشش اسفالت روستای نیالا به گلوگاه به طول 25 کیلومتر انجام شد.

شاعری بیان کرد: در بخش آبرسانی بعد از افتتاح آب‌شیرین‌کن گلوگاه با 7 میلیارد تومان، حل مشکل فاضلاب شهری گلوگاه در دستور کار است که در سال گذشته یک میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شد و امسال نیز ۵ میلیارد تومان دیگر پرداخت و فاز دوم آن بزودی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به عملیات گازرسانی به مناطق محروم هزارجریب، گفت: بزرگترین پروژه گازی مازندران این پروژه است که در حال اجرا می‌باشد و تا پایان سال ۹۹ عملیات گازرسانی مناطق محروم هزارجریب شرق استان به پایان می‌رسد که 13 روستای بالا دست از توابع شهرستان گلوگاه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

شاعری افزود: ورزشگاه سه هزار و ۵۰۰ نفری شرق مازندران در روستای خورشیدکلا گلوگاه هم عملیات اجرایی آن با اعتبار 7 میلیارد تومان آغاز شده و تا پایان سال ۹۸ یا اوایل سال 99 این پروژه تکمیل می‌شود و همچنین 500 میلیون تومان نیز برای تکمیل ورزشگاه روستای تیرتاش گلوگاه نیز بزودی تخصیص داده خواهد شد.

این مسئول درباره اجرای طرح هادی در 10 روستا از توابع شهرستان گلوگاه، بیان کرد: روستاهای ولمازو، قلعه پایان، رمدان، مهدیرجه، نیالا، تیله نو، آغوز دره، نصرت آباد، ریحان آباد و خورشیدکلا در حال اجرا است و برخی هم به بهره‌برداری رسیده‌اند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از دکل‌بندان گلوگاهی، اظهار داشت: رفع حل مشکل بیمه دکلبندان در حال انجام است و همچنین کمک‌هایی به این قشر شده است.

وی افزود: تا کنون 2600 نفر از دکلبندان گلوگاهی تحت پوشش کمک‌های موردی مانند تأمین جهیزیه برای فرزندان دکل‌بندان حدود یک میلیون تومان و ارائه سبد کالا که تا کنون 296 میلیون تومان به این قشر زحمتکش و محروم کمک شده است.

وی در خصوص ایجاد اشتغال در شرق مازندران، گفت: برای اشتغال از بنیاد برکت حدود 10 میلیارد تومان برای سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه بودجه گرفته شده که سهم گلوگاه 22 درصد بالغ بر دو میلیارد و 200 میلیون تومان، بهشهر 44 درصد و شهرستان نکا هم 34 درصد طبق جمعیت تخصیص داده شد.

شاعری در خصوص انتقال آب دریای خزر به سمنان انتقاد کرد و بیان داشت : آب خزر در حال پس روی است و تالاب بین‌المللی میانکاله در اثر پس‌روی آب خزر خشک می‌شود، خلیج گرگان و تالاب انزلی در با این کار خشک می‌شوند، با انتقال آب خزر میزان شوری آب شدت کاهش می‌یابد و پس‌روی آب افزایش می‌یابد و توسعه سه استان گیلان، مازندران و گلستان همچون نیروگاه شهید سلیمی نکا با خطر مواجه می‌شوند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مردم شمال کشور اجرای اقدام غیر کارشناسی و ضد محیط زیستی را نخواهند داد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما