نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

حق غرب مازندران به‌درستی ادا نشده است

تاریخ انتشارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
کد مطلب : ۳۴۷۵۱۸
نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه حق غرب مازندران به‌درستی ادا نشده است، گفت: در بخش صنعت غرب مازندران به جهت افراط و تفریط‌هایی که در حوزه‌ محیط‌زیست وجود داشت، رشد قابل ملاحظه‌ای را نداشتیم.
۰
plusresetminus
حق غرب مازندران به‌درستی ادا نشده است
شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو بلاغ درباره دستاوردهای انقلاب اظهار کرد: مهم‌ترین‌ دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال و روش ضداستکباری است که جز مستقل‌ترین کشورهای جهان هستیم.

وی با بیان اینکه فهم مردم ما در دانشگاه انقلاب طوری تربیت‌شده که حرکات مختلف در عرصه‌های ملی و بین‌الملل را به‌درستی تحلیل می‌کنند، افزود: این برداشت‌ها از مفاهیم فرهنگی و اسلامی است تا خود مملکتشان را بسازند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه دستاوردها انقلاب با گذشته قابل قیاس نیست، عنوان کرد: در حوزه‌های مختلف ازجمله بهداشت، درمان، انرژی، سلامت، عمران، راه، امنیت و تکنولوژی به‌ویژه در ابعاد نظامی پیشرفت قابل‌توجهی داشتیم و در منطقه تبدیل به کشوری شدیم که باید کشورهای بزرگ جهان به آن اعتنا کنند.

این مسئول همچنین مهم‌ترین دستاورد دیگر انقلاب اسلامی را اعتمادبه‌نفس مردم دانست و اضافه کرد: مردم به خودباوری رسیدند که ایران را ایرانی باید بسازد، امروز دیگر ایران یک کشور تعیین‌کننده است که در حوزه‌های منطقه‌ای و ملی حرف برای گفتن دارد.

شریعت‌‌نژاد خاطرنشان کرد: همه این دستاوردها به برکت فداکاری‌، ازخودگذشتگی‌ و ایثارگری‌های شهدا و جانبازانمان حاصل شده است.

وی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در گذشته، یادآور شد: در شهرهایمان پزشکانی از پاکستان، هند و فیلیپین فعالیت داشتند اما امروز بسیاری از بیماران از کشورهای دیگر برای معالجه به ایران می‌آیند و همچنین ما جزو کشورهای صادرکننده دارو هستیم و برخی کشورها داروها را تحت لیسانس ما می‌گیرند.

نماینده مردم شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران امروز صادرکننده برق است، متذکر شد: طی چهار سال گذشته در منطقه ما کمربندی نوشهر، نیروگاه ۴۹۸ مگاواتی در شرف افتتاح شدن است، نیروگاه‌های گازی را در منطقه‌ راه‌اندازی کردیم.

این مسئول همچنین با اشاره به توانمندی ایران در سدسازی، بیان کرد: جزو چهار کشور اول جهان هستیم، امروز فرزندان ایران اسلامی برای سایر کشورها سد می‌سازند و این در حالی است که ساختن یک ساختمان پنج طبقه در قبل انقلاب بلد نبودیم و از سایر کشورها استفاده می‌کردیم.

شریعت‌نژاد با بیان اینکه حق مطلب در غرب مازندران به‌درستی ادا نشده، تصریح کرد: به این منطقه از کشور توجه نشده است و ما نسبت به این بی‌توجهی اعتراض داریم و اعتراضات محفوظ است.

وی ازجمله اشکالات را موضوعات اقتصاد و فرهنگ دانست و اظهار کرد: آن‌طور که در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ما است در این دو حوزه، خوب عمل نکردیم.

نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران در ادامه با اشاره به تعطیلی 18 ساله شرکت خزرخز، یادآور شد: این شرکت منقضی شده اما با خط تولید جدید لوله فولادی این سرمایه مجدداً در منطقه‌مان آماده استفاده است تا تعدادی از مردم مشتاق به کار منطقه، در این واحدها مشغول به فعالیت شوند.

این مسئول اضافه کرد: صنایع در دنیا خودشان را معمولاً با تکنولوژی و ماشین‌آلات جدید و به‌روز متناسب می‌کنند و هماهنگ با بازار پیش می‌روند اما متأسفانه ما در این حوزه‌ها ضعیف عمل کردیم. در بخش صنعت غرب مازندران به جهت افراط و تفریط‌هایی که در حوزه‌ محیط‌زیست و مباحثی ازاین‌دست وجود داشت، موجب شد تا رشد قابل‌ملاحظه‌ای‌ را نداشته باشیم.

شریعت‌نژاد در پایان با تأکید بر اینکه باید متناسب با مزیت‌های منطقه تلاش کنیم، گفت: اقتصاد منطقه با بهره‌گیری از مزیت‌ها متحول می‌شود. منطقه ما حساس است و باید از محیط‌زیست منطقه که خود عامل جذب گردشگر است، مراقبت کنیم اما نباید نافی ورود صنایع غیرآلاینده در منطقه باشیم بلکه باید این صنایع را برای ایجاد اشتغال و ارتقای سطح خدمات، حمایت کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما