تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۳۴۷۰۱۱
عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.
۰
plusresetminus
مجلس با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر و گرانی حامل‎های انرژی در سال 97 مخالفت کرد
سیدعلی ادیانی در گفت‌و‌گو با بلاغ پیرامون مخالف با برخی از لوایح بودجه ارائه شده دولت برای سال 97، اظهار کرد: در بودجه لایحه سال 97 که توسط رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد، چند نکته کلیدی وجود داشت که از نظر اقتصاد امروز جامعه شاید برخی از اشکالات را ایجاد می‌کرد و بعضا نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد شد.

وی افزود: به طور نمونه افزایش حامل‌های انرژی در حدود 50 درصد و نیز بالا رفتن قیمت بنزین از هزار تومان به هزار و 500 تومان و یا حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر که با امضا شخص آقای روحانی به مجلس ارائه شد و همچنین بودجه بنیاد شهید و آموزش‌و‎پرورش به شکل استانی قرار دادند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: در بودجه ارائه شده به مجلس، دولت تامین درصدی از منابع مالی آموزش وپرورش و بنیاد شهید را به اداره کل استان این دو نهاد واگذار کرد که این اقدام از نظر اقتصادی و مدیریت و نیز از نظر بودجه‌نویسی دچار اشکالات بود که در نهایت مجلس جلوی این اقدام را گرفت.

این مسئول خاطرنشان کرد: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف 33 میلیون یارانه بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.

ادیانی یادآور شد: من با آن چیزی که مخالفت کردم آن بود که سوالی بابت افزایش تعرفه برخی از خدمات‌دهی‌ها مطرح شد، به طور مثال صدور پروانه برای شهرداری‌ها و یا صدور پروانه روستایی توسط دهیاری‌ها و یا تعرفه پزشکان افزایش یابد که در این زمینه مخالفت کردم.

وی دلیل مخالفت خود از افزایش تعرفه خدمات‎دهی را این طور عنوان کرد: در مصوبه تلفیق افزایش حقوق برای کارمندان وجود ندارد جز افرادی که زیر 5 حقوق می‌گیرند 10 درصد افزایش حقوق خواهند گرفت و مازاد بر آن افزایش حقوق ندارند و هنگامی که برای کارمندان افزایش حقوق وجود ندارد و مالیات آنها نیز چند برابر شود و نیز مالیات حقوق‌بگیرانی که بیش از 2 میلیون و 300 تومان را پلکانی افزایش دادیم، در نتیجه اینها بر مردم فشار وارد می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنگامی که تحول جدی در فضای کسب و کشور با توجه به بودجه کشور قابل پیش‌بینی نیست، به تعبیر دیگر هنگامی که در سبد درآمد مردم پول قابل اعتمادی اضافه نشد، بنابراین گرانی، با حکمرانی خوب و احترام به مردم و مردم‌داری منافات دارد.

این مسئول در پایان گفت: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، اگر بخواهیم در برخی بخش‌ها گرانی ایجاد کنیم، برای مردم هزینه‌های بیشتری ایجاد می‌شود و اینها علت مخالفت من با مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و با تکیه بر واقعیت‌های اقتصاد امروز جامعه و درآمد مردم بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما